15 września 2010

Wkrótce otworzą nową oczyszczalnię ścieków

11 komentarzy:

 1. hurraaa! a kiedy parapetówa?

  OdpowiedzUsuń
 2. ...nie dla kota spyrka, pipo... :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 3. Obiekt ten powstał w najwyżej z geograficznego punktu widzenia lokalizacji poza domami u wylotu z Kuźni w kierunku Rud.Miejsce to miało swoje uzasadnienie 50 lat temu,kiedy powstawała pierwsza oczyszczalnia ścieków.Nie ma natomiast powodu dzisiaj aby robić to samo wykluczając sensowny i tani (grawitacyjny) przesył ścieków z miejsc położonych poniżej ,czyli starej Kuźni,Budzisk,Turza,Siedlisk,Rudy.Rzeka Ruda i Odra pokazują naturalne spadki terenu.Przepompownie podrażają inwestycję i sam proces przesyłu.Pytanie dlaczego do tego doszło i Kto odpowiada za taki kiks w sztuce projektowania.Aby dodatkowo rozwiać Państwa wątpliwości proszę baczniej poobserwować remont drogi 425 i brak pod nią rur kanalizacji sanitarnej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pawle: daj se siana. Coś mi się wydaje,że popadasz w paranoję? Grawitacyjnie to dzisiaj płyną ścieki, tyle tylko, że korytem rzeki.Robisz się ekspertem od wszystkiego, a wydaje mi się, że znasz się zaledwie na statkach. Tylko, że one nigdy do Kuźni nie zawiną! Zapamiętaj to sobie. Kanał Dunaj -Odra, to jakaś paranoja, więc nikt nie popływa. Co do remontu drogi 425 - zostań burmistrzem i pokażesz co potrafisz. Pod chodnikami i drogami będą: kanalizacja, wodociągi, linie energetyczne, linie teletechniczne i internetowe, a może jeszcze lochy i kanały spacerowe. Pawle, czy ty wiesz co to jest utopia i mżonki? To przeanalizuj na wszystkich blogach co piszesz i podaruj sobię odrobinę refleksji. Hej. Nie zagłosuje na ciebie i basta.

  OdpowiedzUsuń
 5. pawelek bajeruje bajeruje mydli oczy i obiecuje!!! zrobi z kuzni metropolie dobry jestes :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Krzysztofka:Szkoda,że już w nic nie wierzysz.Jesteś w takim razie bardzo smutnym człowiekiem.Artykuł jest poświęcony oczyszczalni ścieków a nie drodze 425 lub wodnej Odra-Łaba-Dunaj dla uściślenia.Masz rację wyobraźnia to bardzo szczególna cecha która pozwala ludzkości pojechać na Księżyc, Szymborskiej napisać tomik wierszy a biegaczowi pokonać 100m w mniej niż 10s.Niestety jest też ta część ludzi dla których to co napisałem wyżej oraz kabel lub rura w ziemi to rzeczy nie potrzebne do życia.Liczy się pokarm i to nie jutro tylko dzisiaj.Mam nadzieję,że nie należysz do tego grona i potrafisz jeszcze śnić i szczerze się z samego siebie śmiać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Krzysztof!Do puki się nie przedstawisz to wolałbym, abyś odnosił się do mnie pan Macha, bez urazy :smile:

  OdpowiedzUsuń
 8. do P.M. najpierw ORTOGRAFIA a potem marzenia...

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielokrotnie mówiłem Pawełku żeś cieniasz i bajerant. Czy w życiu cokolwiek Ci się już udało zrobić? Myśl poprawnie, pisz poprawnie, i rób poprawnie. Bo inaczej w moich ślepkach będziesz nieudanym Tymińskim.

  OdpowiedzUsuń
 10. do Karolku:powiedz mi to w oczy przynajmniej raz,nie musisz wielokrotnie.Przedstaw się.Co dla Ciebie jest poprawne dla mnie nie musi.Mam odwagę mieć własne zdanie i nie kłaniam się byle komu, a co do "cieniasz"to dzięki,bo mam lekką nadwagę. :smile:

  OdpowiedzUsuń
 11. PANIE KRZYSZTOFIE,NIE WIEM ,CZY PAN PAWEŁ MA RACJE W SPRAWIE RUR,LINI ENERGETYCZNEJ ITD.MYŚLĘ,ŻE W SPRAWIE KANAŁU ODRA-DUNAJ NIE CAŁKIEM JEST ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI,WYSTARCZY WBIĆ W WYSZUKIWARCE W/W HASŁO I POCZYTAĆ CAŁKIEM INTERESUJĄCE I AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE KANAŁU.NA MARGINESIE,KAŻDY Z KANDYDUJĄCYCH NA STANOWISKO, PRZEDSTAWIA JAKIEŚ WIZJE, MNIEJ LUB BARDZIEJ FANTASTYCZNE,ALE PAMIĘTAJMY,ŻE TAK,CZY SIAK DAJEMY SIĘ IM PONIEŚĆ.

  OdpowiedzUsuń