19 września 2010

Derby dla Stali! Rudy pokonane!

Buk Rudy Wielkie podejmował na własnym terenie zespół KS Stal Kuźnia Raciborska. Balon oczekiwań był przed tym meczem dość mocno napompowany. Samo spotkanie nie zawiodło z pewnością nikogo. Była walka, ładne akcje. Obie drużyny pokazały serce do gry. W bramce Stali znakomicie spisywał się Sebastian Jacek. W kilku sytuacjach pokazał klasę ratując Kuźni od straty gola. Pewny na przedpolu, dobry refleks, to ważne cechy bramkarza, które dziś pokazał golkiper gości. Może to zasługa porad Edwarda Witta - Dawniej wieloletniego bramkarza Stali Kuźnia Raciborska? Zwycięską bramkę dla drużyny Kuźni strzelił, niedawno żegnany, Norbert Grzegorz. Po idealnej asyście Wojtka Brakowieckiego, "Norbi", jak wołają na niego koledzy, dopełnił formalności. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Kiks Bieniewskiego, który tego dnia był bardzo rozgoryczony małą ilością minut spędzonych na boisku. Strzał w poprzeczkę zawodnika z Rud i kilka innych, także ciekawych akcji ozdobiło ten mecz walki. Można zastanawiać się jak skończyłby się ten pojedynek, gdyby Marcin Hómin nie pojawił się na boisku... Wniósł do gry sporo ożywienia i kilkukrotnie pokazał, że nie stracił instynktu strzeleckiego czy szybkości. Wręcz pokazał swoimi umiejętnościami, że zasługuje na grę w pierwszym składzie. Z drugiej jednak strony, może trener dobrze zrobił nie wpuszczając go tydzień temu? Teraz wystawił go na drugie 45 minut meczu z Rudami. W ten sposób udało się wyzwolić w Marcinie sportową złość. To podziałało na resztę drużyny, bo ta w drugiej połowie zaprezentowała się znacznie lepiej... Brawo Stal, jesteśmy co raz wyżej w tabeli...
Skład:
S. Jacek - W. Kilian, Z. Marszolik, C. Puzio - Ł. Sobalak, M. Wcisło, T. Tokarski, N. Grzegorz, K. Czogała, W. Brakowiecki - D. Kilian

Zmiany: 47. minuta Marcin Hómin za Damiana Kiliana
65. minuta Mateusz Kiec za Wojciecha Kiliana
80. minuta Piotr Wiączek za Macieja Wcisłę
85. minuta Mariusz Bieniewski za Kamila Czogałę

Pozostali rezerwowi: Damian Hareńczuk, Rafał Wałęka

Trener: Zdzisław Marszolik

Aktualny lider Wypoczynek Buków zanotował remis, dzięki czemu Kuźnia zbliżyła się na dwa punkty do pierwszego miejsca.

10 komentarzy:

 1. świetnie :-) skreślani przez niektórych wciąż wygrywacie. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. gra lepsza 'taktycznie' niż 'optycznie' ale brawo za wynik i konsekwencje :smile:

  OdpowiedzUsuń
 3. a za tydzień rusza C klasa... na pierwszy mecz Stal wyjeżdża do Rudnika

  OdpowiedzUsuń
 4. to jeszcze nie C klasa :-) na razie sparingi :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do r.w i co nie masz odwagi mi przyznać racji. Widać twój tok myślenia.Ale jak pisaleś to ja sobie strzelilem samobuja. :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 6. slaby komentarz i tylko na temat kuzni totalny walek

  OdpowiedzUsuń
 7. i gdzie jest ten burak co mówił że nie wie który to Norbi? I że powiedział że to jakiś junior nic nie wnoszący do gry? Dziś znów przyczynił się do trzech punktów strzelając bramkę. Brawo Norbert.

  OdpowiedzUsuń
 8. jk- jesteś na bakier z ortografią? czas wrócić do szkoły. piszemy "samobója".

  OdpowiedzUsuń
 9. Ile lat ma "Norbi" - strzelił dwie bramki i nie jest już juniorem??? Jeżeli chłopak jest ambitny i utalentowany to trzeba go jeszcze bardziej motywować do ciężkiej pracy a nie robić z niego "gwiazdora"... Nie powiedziałem , że nic nie wnosi do gry - po prostu dziwiło mnie, że przy jego wyjeździe żegnali go tu wszyscy jakby był ikoną i legendą tego klubu a tak naprawdę widzę, że On dopiero teraz ZACZYNA grać na fajnym seniorskim poziomie. Broń Boże nic do Niego nie mam, tylko miałem obawy, że po tych ostatnich newsach chłopak obrośnie w piórka(...), bo tak naprawdę WCZEŚNIEJ nic wielkiego nie zrobił. Życzę mu jak najlepiej, bo będzie to z korzyścią dla drużyny. Niech się rozwija a my mu nie podawajmy "wody sodowej" na samym początku seniorskiej piłki.

  OdpowiedzUsuń