23 września 2010

Ciemna strona miasta

Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info


Image and video hosting by tylkokuznia.info

35 komentarzy:

 1. pozostawie to bez komentarza

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą strażnice przy byłej jednostce biore za 5 zł, kto da więcej?!

  OdpowiedzUsuń
 3. bier za piątkę i zabieraj "ją" stamtąd :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 4. a dworzec niedawno był malowany... ja nie mogę!

  OdpowiedzUsuń
 5. 5 na krzyz "kibiców" górnika i wielce ich miasto...:/ z czego większość to dzieciaki które niszcza miasto...bez komentarza....wstyd mi

  OdpowiedzUsuń
 6. a co w tym kierunku robią władze naszej gminy???? a policja??? siedzą w stołki pierdzą i dużą kase biorą, pytam tylko za co??? ją biorą????? :wink:

  OdpowiedzUsuń
 7. czemu w każdym poście musi być wstawka o tej zaj***ej piłce nożnej... Masakra, jakby nie było innych zainteresowań!!! :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 8. Za każdym razem jakiś bezmózgowiec odnosi wszystko do Urzędników. A co ma wspólnego PKP z Urzędem Miejski? To jest własność PKP i Urząd nie ma nic do powiedzenia. Może jedynie prosić PKP o zrobienie porządku. &&&& - puknij się w pusty garnek!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten dworzec jest jednak w Kuźni Raciborskiej i jest naszą wizytówką.Urząd powinien tego dopilnować.Poza tym urzędników jest tylu,że bez uszczerbku dla spraw ,kilku z nich wzięło by pędzle.Co to za deklaracja niezainteresowania?Myślisz ,że jesteś usprawiedliwiony?Nie pisma są ważne tylko sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Powiem ci coś podobno Myślący. Dworzec jest częścią naszego miasta i władze mają obowiązek dbać o ogólny wygląd miejscowości, a nie jak tylko Wojewódzki Zarząd Dróg zaczął remontować drogę to mówią, że to ich zasługa, a dworzec to nie ich broszka. To jak PKP go odremontuje to też sobie to przypiszą?? Władza MA dbać o ogół! A tak na marginesie teren po byłej jednostce jest własnością gminy. Myśl Myślący.

  OdpowiedzUsuń
 11. te dwa miejsca, które są na fotografiach to mało... znalazłoby się więcej tych ciemnych stron miasteczka... :crying:

  OdpowiedzUsuń
 12. To według Was za wygląd waszych posesji i mieszkań odpowiada Urząd? Nie macie pojęcia o czym mówicie! Jak Wam się tak bardzo ni podoba dworzec to za pędzle i do dzieła. Za wszystko odpowiedzialny jest Urząd. A jak baranie jeden z drugim widzisz małolata jak maluje grafiti to łapiesz go i dzwonisz na Policję, czy raczej gówno cię to obchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 13. do&&&&,Zenka i kilku innych. Jesteście cieniasy i tyle. Nie przepadam za urzędasami, ale może postawcie sobie pytanie - kto doprowadził to miejsce do dzisiejszego stanu? Nie czasem Wy, albo Wasze dzieciątka chowane w warunkach cieplarnianych? Ktoś do tego doprowadził. Ogólnie można byłoby powiedzieć, że wandale, a waddale, to przecież niektórzy z nas. To brutalna prawda. A kiedy już ktoś się postawi takiemu delikwentowi, to gazety rozpisują się o tym przez kilka miesięcy. I wtedy agresor staje się ofiarą i ,,jaki on biedny". Życie nas uczy, że niewarto walczyć z .... chołotą. Tak kochani jak nawołujecie brać do myślenia, to najpierw zacznijcie sami myśleć.I bądźmy obiektywni, bo inaczej przyjdzie nam żyć w takim oto świecie.

  OdpowiedzUsuń
 14. zgłaszałem na policji,żeby czasami zajrzeli na przystanek pks na rudzkiej,syf ,smród nie z tej ziemi ,pijący menele,rozrabiająca gównażeria,a policji jak nie widać tak nie widać.wolą na polnej drodze rowerzystów po 1 piwku złapać.

  OdpowiedzUsuń
 15. czyżbyś był jednym z tych pijaczków z pola, że przytaczasz akurat taki przykład? :D

  OdpowiedzUsuń
 16. do "myślący":przestań obrażać ludzi.Nasze domy są odmalowane i tylko te, za które nikt nie odpowiada(czytaj urząd) są w różnym stanie.Mieszkaniec tego miasta jest tak dalece przeszkadzający urzędnikom i radzie,że nie zauważyli takich malutkich sprawach jak brak dostępu do pomieszczenia stacji dla osób oczekujących na pociąg w trudnych warunkach atmosferycznych.Jeżeli nawet budynek nie należy do miasta ,to należy do niego mieszkaniec o którego trzeba dbać.Urząd miasta to instytucja utrzymywana przez podatników właśnie w tym celu.Nie oceniaj naszych dzieci i dogadaj się z zawiadowcą.Ten świat tak wygląda właśnie z powodu stojących na głowie wartości ,łącznie z tumiwisizmem osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pawle. Ale lejesz wodę. Schodząc na ląd trzeba opróżnić z niej nogawki i rękawy, bo inaczej uderzy do głowy. Tak jest w twoim przypadku. Gdyby twa troska była szczera i rzeczowa, ale .... ludzie dosyć mają lania wody tych co nic nie robią, poza krytykowaniem. A większość ludzi z twoich ,,wierszyków" kpi. No i masz.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem jedynym z kandydatów który odpisuje i któremu można bezpośrednio zadać przez internet pytanie.Nie uchylam się.Można mnie również bez obawy po krytykować ale pojedynczo i nie w imieniu "ludzi".Kto Ci dał prawo do tego abyś reprezentować ogół?

  OdpowiedzUsuń
 19. Paweł a czy na pewno wiesz z czym to się wiąże? Myślisz że jak zostaniesz Burmistrzem to zaraz wszystko naprawisz? Powiem ci jak będzie! Dostaniesz 21 milionów budżetu. Ponad połowa pójdzie na Oświatę, Kulturę itp. Dużą część zabiorą radni z wiosek na budowę niepotrzebnej hali sportowej w Rudach. Jeszcze ktoś weźmie kilka milionów i zostaniesz bez kasy na działanie! I przyjdzie szara rzeczywistość że coś obiecałeś a mimo chęci nie masz kasy na to! Pamiętaj! To Radni decydują a Ty wykonujesz! Będziesz jeździł na sympozja, spotkania w Starostwie i z czasem zobaczysz że to Burmistrzowanie to szara miejska rzeczywistość i często opluwana i niesprawiedliwie szykanowana posada. Jeśli chcesz naprawdę coś zrobić to znajdź sobie uczciwych Radnych i z nimi rozmawiaj. Nie daj się zniszczyć beznadzieji gdyż będzie ci często towarzyszyła jak zostaniesz głową magistratu! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie sądzę abym był w stanie w krótkim czasie zmienić cokolwiek poza wprowadzeniem nowelizacji do budżetu;-).Jestem starej daty a więc kreatywna ekonomia oraz liczenie wirtualnych pieniędzy nie nastraja mnie optymistycznie.W ciągu całego swojego życia tylko raz wziąłem kredyt po to aby kupić meble i wszystko inne potrzebne w nowym gospodarstwie domowym.Oddałem to zobowiązanie przed czasem i poczułem się tak jakbym wyszedł na wolność.Obietnice traktuje w ten sam sposób jak kredyty.Po zebraniu wiejskim w Turzu rozmawiałem ze strażakami i mimo że całym sobą nie chciałem tego robić to obiecałem im załatwić łódź płaskodenną po wyborze na burmistrza.Traktuje to zobowiązanie tak poważnie ,że jeżeli polegnę w trakcie wyborów to prawdopodobnie kupię ją za swoje i postawię do ich dyspozycji bo wiem, że muszą ją mieć.Co do Radnych to chcę iść do wyborów w doborowym towarzystwie ludzi którzy są uczciwi.Staram się wybierać najlepszych ale jak sam pewnie wiesz Ci najuczciwsi są przy okazji bardzo skromni a ta zaleta paraliżuje i powoduje opory przed podejmowaniem decyzji i eksponowaniem swojej osoby.Wracając do ekonomii to chciałbym poprawić dochody gminy tworząc nowe miejsca pracy i ściągając inwestorów.Nie mam też oporów przed reformą po stronie wydatków bo jak wiesz nie zależy mi na reelekcji.Kocham swój zawód.

  OdpowiedzUsuń
 21. życze powodzenie panie Pawle, choć większość już na wstępie chciałaby pana ,,zjeść żywcem". Radni pewnie będa ci sami wiec pewnie sie nic nie zmieni, zal mi tylko tej naszej Kuźni, której mentalność ludzi jest bardzo ograniczona na nowości. Wiem bo wciąż probuję tu coś robić i zawsze jest tylko ,,a po co?"; ,,To w Kuźni nie przejdzie"; ,,a kto ci przyjdzie?" itp....i rzeczywiście tak jest,,,tak jak się nastawią tak robią...zero entuzjazmu, zero optymizmu i odwagi do działania (ech) :sad:

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam nadzieję, ¿e nast¹pi zmiana radnych.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dodam. Wszystkich RADNYCH

  OdpowiedzUsuń
 24. To mi³e ,¿e nie jestem sam.Wiem, ¿e jak czegoœ w ¿yciu się bardzo chce to mo¿na.By³oby dobrze kiedy sprawy wróci³yby na swoje miejsce i na przyk³ad nauczyciel odczuwa³ by satysfakcję z wyników osi¹ganych przez ucznia w nauce a rodzic i pedagog widz¹c dziecko wyrastaj¹ce na porz¹dnego cz³owieka.Chcia³bym aby pi³karzowi graj¹cemu w Stali chcia³o się strzelać gole w koszulce klubowej naszego miasta a Maciek Krwieniok nie opuszcza³ swoich ma³ych i większych podopiecznych tylko dla tego,¿e nie jesteœmy w stanie dać mu w zamian z powodów niezrozumia³ych zastępczego k¹ta do trenowania i warunków do samorealizacji.Te dzieci nie musz¹ dowiadywać się od œwiata smutnej prawdy o tym,¿e nikomu na nich nie zale¿y z tak g³upiego powodu.Maj¹ na to czas aby wydoroœleć nieco później. Takich chcia³bym mo¿na jeszcze wyliczać wiele ale dopuki się jeszcze chce to jest nadzieja na to,¿e nie jest za późno.

  OdpowiedzUsuń
 25. A ja na ciebie nie zagłosuję, bo cię znam od dawna. Nie można ludzi ogłupiać i obiecywać gruszek na wierzbie. Chcesz wykorzystać ludzkie słabości, więc obiecujesz wszystim i wszystko. Obiecać można, tylko co z realizacją. W Jankowicach obiecałeś chodnik, kanalizację, drogę, itd.,w Turzu wały, zamknięcie kopalń, drogi, itd. w kolejnych miejscowościach jeszcze większe obietnice. Z punktu widzenia mojego ( wyborcy ) to są gruszki na wierzbie. Bo chcieć to jedno, a móc i zrealizować to drugie. Ja nie znam osób w naszej gmini, które nie chciałyby dużo zrobić, o wiele więcej niż ty sobie możesz wyobrazić, ale nie zapominaj, że żyjemy w Polsce w konkretnych uwarunkowaniach. I jeszcze jedno, nie sądzisz, że kandydat na burmistrza powinien znać podstawowe zasady ortografii - bo słowo ,,dopuki" pisze się przez ,,ó" czyli o z kreseczką. To wstyd, dzieci w podstawówce to wiedzą. Ale obciach .....

  OdpowiedzUsuń
 26. Pawel! Kopalnie w Rudzie mozna zamknac tylko w jeden sposob. Aktualnie staraja sie w Urzedzie o powiekszenie 10-krotne terenu na kopalnie. Wiec jak sie Radni zgodza to te nowe drogi ktore tak pieknie nam teraz robia beda rozwalone na maksa. Radni musza na poczatku roku uchwalic czy zgadzaja sie na powiekszenie kopalni czy nie. Jak sie zgodza to oni beda winni rozwalki naszych drog i niebezpiecznie szybkiej jazdy piaskarek. Oni chca zarobic i nie zwazaja na nasze dzieci idace do szkoly. Zadajcie dzisiaj pytanie starym radnym ktorzy chca ponownie startowac czy sa za powiekszeniem kopalni czy nie. Po tym bedziecie wiedzieli czy im zalezy na gminie czy na wlasnych tylkach.

  OdpowiedzUsuń
 27. Aktualnie kopalnia dochodzi do kresu wydobycia na swoim terenie. Musza miec wiekszy teren i dlatego staraja sie u Radnych o poparcie. Niech sobie kopia w swoich miejscowosciach gdzie mieszkaja Prezesi to zobacza co to znaczy jak przez miasto dziennie pedzi ponad 300 piaskarek.

  OdpowiedzUsuń
 28. Niech ktos sobie stanie i zobaczy jak pedza od strony Rud na ulicy Rudzkiej i dopiero hamuja przy Anatolu. Pedza 80-90km/h i nie wazne czy dzieci ida do szkoly. Wazne jest aby zarobili. Dlaczego zaden Radny nie interesuje sie tym problemem. Przeciez Gmina kupila radar Policji a zaden nie stoi i nie sprawdza predkosci piaskarek. Jezdza od 5-6:00 rano. Tam gdzie jest 50km/h jada 90km/h i sa przeladowane w druga strone przez to niszcza ulice.

  OdpowiedzUsuń
 29. do myślącego: podobasz mi się. I powiem tak, kopalnia stara się o rozszerzenie eksploatacji, ale radni nie pozostawili prezesom żadnej nadziei. Nie będzie zgody, chyba, że transportować będą koleją! Zresztą od kilku lat rada miejska stwierdza w Planie zagospodarowania( bo musi ), że złoże kruszyw zalega na danym terenie, ale jednocześnie nie wyraża zgody na eksploatację. Z kierowcami trzeba walczyć, mówisz słusznie. Do tej pory to walczy chyba tylko jeden - pan przewodniczacy. Inni patrzą i się z niego śmieją.Tylko przypomnij sobie jak kilka miesięcy temu, co się działo w Rudach. A chłop chciał dobrze. Ale ,,mafia" samochodowa zrobiła raban, ,,wkręcili" go w gazetach w afery, narobili krzyku, że omal go nie wykończyli. A my co - dlaczego nikt mu wtedy nie pomagał. Walczył w naszej sprawie. Nieprawdaż??????????

  OdpowiedzUsuń
 30. Nikomu jeszcze nic nie obiecałem oprócz łodzi o której pisałem wcześniej.O kopalniach wyraziłem jedynie swoją opinię i to fakt,że mam ochotę je wszystkie zamknąć.Nie mogę dłużej słuchać demagogii pana Wrony na temat zwyrodnialców w ciężarówkach.Leczy się przyczyny choroby a nie objawy.To właśnie ten pan jest odpowiedzialny za otwarcie kopalń.Dzisiaj odwraca uwagę opinii publicznej od przyczyn i kieruje gniew mieszkańców na samochody i kierowców jadących po piach a nie dla przyjemności.Co do kanalizacji i chodnika dla Jankowic to tak jak wyżej ,niczego nie obiecywałem tylko pytałem sołtysa o jego opinię na ten temat.Nie rozmawiałem z wyborcami.Niebawem opublikuje program w którym wiele jest rzeczy które chciałbym aby były zrobione ale NICZEGO NIE OBIECUJĘ.Przestań mnie oczerniać.

  OdpowiedzUsuń
 31. Do "też myślący" Nie rób z radnego M. Wrony poszkodowanego, bo poglądy nawet najbardziej słuszne nikogo nie upoważniają do rozbijania szyb w samochodach. A podobno nie sporządzono nawet służbowej notki policyjnej o zajściu z jego udziałem. To śmierdzi z daleka. Poza tym to burmistrz Kuźni (ten czy następny) mógłby zrobić dużo więcej gdyby właśnie pan Wrona nie blokował i torpedował dobrych pomysłów burmistrza i innych radnych.

  OdpowiedzUsuń
 32. Do "Boguś" Twierdzisz, że Paweł Macha obiecuje wszystkim i wszystko, czyli tzw. "gruszki na wierzbie". Mi,nie obiecywał nic, więc już nie wszystkim i nie wszystko. Poza tym, spójrz na program wyborczy innego kandydata do tych wyborów. Tam dopiero jest obietnic od groma, że na realizację zabrakłoby nawet 4 kadencji (o pieniądzach nie wspomnę). A jak się już nie ma czego przyczepić, to zawsze można wypomnieć błąd ortograficzny. Poczytaj sobie to forum. Nie dość, że niektóre komentarze są chamskie to błędów też nie brakuje. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do błędów. Daj Boże, tylko takie błędy jak to nieszczęsne "u"

  OdpowiedzUsuń