02 maja 2010

Kuźnia na fali!

Jak mawiają finansiści: "Jeśli jest bessa to po niej musi nastąpić hossa". Chodzi oczywiście o rynek papierów wartościowych, ale znakomicie oddaje to, co stało się w ciągu dwóch tygodni z zespołem Stali.
O ile wygranej z Brzeziem można było oczekiwać ze względu na różnicę miejsc w tabeli. Tak więc, logicznie rzecz biorąc, Kuźnia nie powinna wygrać z Nową Wsią gdyż to wicelider. Jednak dlaczego cały świat kocha piłkę nożną?
Ze względu na to, że wszystko rozstrzyga się boisku. Tak było i teraz. Już poprzedni mecz z Brzeziem zwiastował przebudzenie Stali.
Wygrana z wiceliderem w tabeli tylko to potwierdziła.
Mecz toczył się w przyjacielskiej wręcz atmosferze. Nie było brzydkich fauli, chamskich kopnięć, gra była czysta.
Bramkarz gospodarzy śmiało mógłby wystąpić po zasiłek, bo w tym spotkaniu był właściwie bezrobotny.
Nareszcie z Wrocławia przybyła też głowa Tomasza Tokarskiego i dołączyła do reszty jego ciała. Po pewnej fali krytyki, jaka spadła na niego po ostatnich spotkaniach, Tomasz swoją dobrą grą w końcu pokazał, że zasługuje na miejsce w pierwszej jedenastce. Zresztą dziś trudno byłoby znaleźć słaby punkt w składzie Stali. Wszystkie trybiki były na swoim miejscu, a maszynka do wygrywania zadziałała jak należy.
Kuźniańskie żądło, Mariusz Bieniewski, potwierdziło wysoką formę dwoma golami. Maciej Wcisło i Łukasz Sobalak dorzucili po jednej bramce i skończyło się na 4:0. Pewna i wysoka wygrana Stali zniwelowała stratę punktową do wicelidera z Nowej Wsi do 7 punktów. Jeśli Kuźnia utrzyma taką formę to ta różnica powinna systematycznie topnieć na korzyść naszej drużyny. Ważne by żadnych oczek już nie gubić. Trzeba gonić najlepszych, a już 3 maja zawodników z Kuźni czeka wyjazd do Kornowaca gdzie swoje mecze gra Rzuchów, zespół "z ogona" tabeli. Pewna siebie Stal jedzie po 3 punkty!

Jacek Sebastian - Ratajszczak Michał, Bieniewski Waldemar, Prekaniak Dawid, Puzio Cezary - Wcisło Maciej, Tokarski Tomasz, Dziadura Sebastian, Sobalak Łukasz - Bieniewski Mariusz, Jacek Tomasz

Rezerwowi:
Wiączek Piotr
Ogonowski Marcin
Grzegorz Norbert
Brakowiecki Wojciech

1 komentarz:

  1. Ładnie ładnie! Na stronie klubu można głosować na najlepszego zawodnika. www.mks-kuznia.pl :smile:

    OdpowiedzUsuń