29 maja 2010

Ksiądz Andrzej Pyttlik zastąpi proboszcza Plucika

Po 14 latach pracy duszpasterskiej w parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej ks. proboszcz Bernard Plucik odchodzi na inną placówkę.

Informacje na temat zakończenia duszpasterskiej posługi obecnego gospodarza krążyły po Kuźni od ponad miesiąca. Tydzień temu, proboszcz - zapytany o to, ile w tych informacjach jest prawdy, odpowiedział: - Jeszcze nie dostałem dekretu. Jeśli dostanę - odejdę. Z decyzją biskupa się nie dyskutuje.

Image and video hosting by TinyPic


Dziś jest już pewne, że zmiana gospodarza kuźniańskiej parafii nastąpi z początkiem sierpnia. Proboszcza Bernarda, który odchodzi do Gliwic, zastąpi ks. dr Andrzej Pyttlik. Duchowny ten do Kuźni wraca po siedmiu latach. Parafia św. Marii Magdaleny była jego pierwszą placówką zaraz po otrzymaniu święceń kapłańskich. W 1997 r. dołączył do zawiadujących parafią B. Plucika i ks. Krystiana Gajka. Od razu dał się poznać jako znakomity kapłan, szybko zjednał sobie młodzież. To on stał się inicjatorem copiątkowycjh spotkań młodzieżowych, inscenizacji wielkanocnych (Droga Krzyżowa) i bożonarodzeniowych (misteria adwentowe). Na tej płaszczyźnie z podległą sobie młodzieżą niejednokrotnie odnosił sukces (na długo pozostały w pamięci wysokie lokaty podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki").

Image and video hosting by TinyPic


Czternastoletni okres urzędowania ks. Plucika nie był czasem zmarnowanym Dzięki energii duchownego, wnętrze kościoła nabrało nowego blasku. Był gospodarzem wielkiego jubileuszu, jakim w październiku 2003 r. było 100-lecie kościoła w Kuźni. Także otoczenie świątyni zmieniło w tym czasie swój wygląd: wymieniono ogrodzenie, a wokół kościoła ułożono nowoczesną płytkę chodnikową. Prace innowacyjne wprowadzone zostały również na pobliskim cmentarzu, gdzie pojawiła się bieżąca woda, kontenery z wydzielonymi częściami na wypalone znicze czy zwiędnięte kwiaty, a także chłodnia w cmentarnej kaplicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz