25 marca 2010

Nad czym podebatują radni?

Porządek obrad XLVIII Sesji Rady Miejskiej:


1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu nr XLVII z 24. 02. 2010 r.

4. Informacja o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy.

5. Informacja nt. zaawansowania zadań inwestycyjnych i remontowych na terenie gminy oraz przygotowania projektów przewidzianych do realizacji w 2010 roku.

6. Przedstawienie Raportu z wykonania Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za 2009 rok.


7. Podjęcie uchwał w sprawie:

7.1. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów położonych w Kuźni Raciborskiej: obszaru w rejonie ulicy Powstańców, obszaru w rejonie ulic Topolowa, Raciborska, Działkowców, Klonowa, Brzozowa i linii kolejowej oraz obszaru stanowiącego przedłużenie ulicy Klasztornej do skrzyżowania z ulicą Rudzką,

7.2. zmian w budżecie gminy na 2010 rok,

7.3. wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy funduszu sołeckiego w 2011 roku,

7.4. realizacji na terenie Gminy Kuźnia Raciborska programu PEAD,

7.5. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy tej samej nieruchomości położonej w Siedliskach, stanowiącej własność Gminy Miasta Kuźnia Raciborska (dz. nr 6),

7.6. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy tych samych nieruchomości położonych w Kuźni Raciborskiej, stanowiących własność Gminy Miasta Kuźnia Raciborska (dz. nr 1008 i nr 1011/2),

7.7. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu tego samego lokalu użytkowego (PH "Unikat" Renata Kaszta ul. Świerczewskiego 2/7),

7.8. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu tego samego lokalu użytkowego (FHU "Tygrys" Zbigniew Górski ul. Świerczewskiego 2/6a)


8. Przedstawienie informacji z działalności poszczególnych komisji za 2009r.

9. Interpelacje, zapytania.

10. Wnioski.

11. Informacja z międzysesyjnej działalności Burmistrza Miasta.

12. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej dot. spraw bieżących.

13. Zakończenie obrad.

9 komentarzy:

 1. nad podwyżkami dla siebie oraz kiedy pozbiera firma budowlana kupy asfaltu , które leżą na drogach

  OdpowiedzUsuń
 2. do Bodzio: idź na piwo, bo masz ciężkiego kaca i coś jeszcze ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Do szanownego Pana Kola . Nasi radni ł±cznie z burmistrzem nic nie robi± ażeby w KuĽni było lepiej. To jest walka o stołki.Taka jest rzeczywisto¶ć.Dam przykład. Władze Raciborza też graj± w ...(naszraciborz.pl), ale potrafi± wywalczyć w Katowicach remont dróg. A u nas skandal polecam zobaczyć baner na wjeĽdzie z solarnii do lasu czyli do KuĽni. Skandal!!!!!!. Nasze władze maj± w d***e, że drogi wygl±daj± jak ser szwajcarski, zgroza. Zero jakiej¶ walki o nasze niby miasto!!!. Ludzie obuĽcie się!!Trzeba z tym walczyć!!!IdĽcie na wybory zmieńcie sytuacje!!!!! Niech wreszcie co¶ ruszy w nasej KuĽni. (Patrz Nędza)

  OdpowiedzUsuń
 4. prawda jest taka że za remont drogi musi zapłacić województwo i to tam mają nas gdzieś nic nam nie da psioczenie na forum.Musimy się zebrać na jakimś przejściu dla pieszych i zablokować drogę w końcu się w tej sprawie coś ruszy jak zrobimy mały korek :wink:

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł blokady pojawiał się swojego czasu także wśród radnych. Gdy o tym dowiedzieli się urzędnicy z ZDW, odpowiedzieli ponoć: "A, blokujcie sobie, a remontu nie doczekacie się w ciągu następnych kilku lat".

  OdpowiedzUsuń
 6. Magistrat i Rada mają problem z dostrzeganiem rzeczy oczywistych oraz wyobraźnią.Towarzystwo mydli oczy procedurami i brakiem dobrej woli ze strony ZDW a same nie jest w stanie zlecić ekspertyzy u niezależnych ekspertów aby przy jej pomocy dochodzić swoich praw.Oczekują na remont 4 - ty rok. :angry:

  OdpowiedzUsuń
 7. Bo same barany zasiadają w naszym Magistracie, jak najszybciej trzeba temu łeb ukręcić.

  OdpowiedzUsuń
 8. zabronić Górskiemu działalności, naciągnął zbyt wiele ludzi na swoje pseudo usługi!

  OdpowiedzUsuń