22 marca 2018

MOW Rudy brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski MOW w Halowej Piłce Nożnej, które w dniach 17-18 marca odbyły się w Borowiu w powiecie garwolińskim (woj. mazowieckie).

Pięć wyłonionych w eliminacjach drużyn piłkarskich, zeszłoroczny Mistrz Polski MOW Łobżenica oraz dwa ośrodki organizatora - MOW Borowie i MOW Wola Rowska walczyło o tytuł najlepszego w kraju podczas finałów XVII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej w Borowiu.

W eliminacjach, które odbyły się na terenie wybranych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, wzięło udział kilkuset wychowanków ośrodków z całej Polski. Do ścisłego finału, zakwalifikowali się zawodnicy reprezentujący MOW z Włocławka, Kalet, Rud, Warszawy, Trzebieży. Rudzki ośrodek w grupie eliminacyjnej wystąpił 2 marca w Wałbrzychu, gdzie pokonał placówki z Babimostu, Wrocławia, Nysy, Wałbrzycha, Koźmina, Namysłowa i Kuźni Raciborskiej.

Finały odbyły się 17 i 18 marca. Przez dwa weekendowe dni na parkiecie hali sportowej w Borowiu toczyły się zacięte pojedynki o krajowy prymat w piłce nożnej Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Gra była emocjonująca, ale fair play. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Rudzka ekipa trafiła do grupy A, w której pokonała MOW Kalety 3:2 i MOW Łobżenica 8:0 oraz przegrała z MOW Borowie 1:3. Z drugiego miejsca Rudy awansowały do półfinału, w którym uległy MOW Trzebież 1:4. W meczu o III miejsce Rudy wygrały z MOW Warszawa 5:0. Patronat nad imprezą objął PZPN, poseł Grzegorz Woźniak, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.