poniedziałek, 18 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży: W Kuźni zagoszczą Słowacy, w Rudach - Paragwajczycy

W dniach 20-25 lipca Kuźnia Raciborska i Rudy gościć będą kilkunastoosobowe grupy młodzieży ze Słowacji i Paragwaju, którzy przyjeżdżają do naszego kraju w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie między 26 a 31 lipca. Poniżej szczegółowy program ich pobytu w Kuźni i Rudach.


Program pobytu młodzieży w Kuźni Raciborskiej

20 lipca 2016 (środa)

- Przyjazd gości w godzinach popołudniowych - powitanie i zakwaterowanie
- Obiadokolacja u rodzin
- 18:00 - Msza Święta
- Wieczór integracyjny pod wiatą przy probostwie
- 21:00 - Apel Jasnogórski

21 lipca 2016 (czwartek)

- Śniadanie u rodzin + prowiant na drogę
- 9:00 - Msza Święta w języku Gości
- 10:30 - wyjazd do Gliwic i Zabrza (Radiostacja Gliwicka, ARENA, Kopalnia GUIDO)
- 17:00 - Obiadokolacja w szkole
- 19:30 - Wieczorne uwielbienie
- 20:00 - Ognisko pod wiatą przy plebanii

22 lipca 2016 (piątek)

- Śniadanie u rodzin + prowiant na drogę
- 9:00 - Modlitwy poranne w kościele
- 10:00 - Spotkanie w Urzędzie Miasta
- 11:00 - Wyjazd (wieża p-poż. w Solarni, Opactwo i Bazylika w Rudach, kolejka wąskotorowa)
- 17:00 - Obiadokolacja w szkole
- 18:00 - Msza Święta
- 18:45 - Wyjście ewangelizacyjne ulicami miasta!
- 20:30 - Warsztaty plastyczne w salce

23 lipca (sobota)

- Śniadanie u rodzin
- 9:00 - Msza Święta z Godzinkami
- 10:15 - Wyjście do Ekologicznej Zagrody Państwa Kowolów
- 17:00 - Prezentacja filmu dokumentalnego "Śladem figur św. Jana Nepomucena po Gminie Kuźnia Raciborska" - MOKSiR
- 18:00-21:00 - Zajęcia sportowe na orliku lub w hali (udział lub kibicowanie)!

24 lipca (niedziela)

- Śniadanie u rodzin
- 11:00 - Msza Święta odpustowa
- 13:00 - Obiad u rodzin
- 15:00 - Nieszpory odpustowe
- 16:00-21:00 - Festyn parafialny (Park Dębina)!

25 lipca (poniedziałek)

- Śniadanie u rodzin
- 9:00 - Msza Święta
- Pożegnanie i odjazd Gości do Krakowa.

Program pobytu młodzieży w Rudach

20 lipca 2016 (środa)

17:30 - Msza Św. na rozpoczęcie ŚDM w parafii
20:00 - Przywitanie Gości: Słowacja, Paragwaj.

21 lipca 2016 (czwartek) - DZIEDZICTWO KULTUROWE

8:30 - Msza Św. z udziałem młodzieży ŚDM
9:30 - Wyjazd na teren pożarzyska (wieża widokowa, kaplica "Magdalenka")
14:00 - Obiad w szkole
15:00 - Zwiedzanie opactwa
16:00 - Sadzenie "ALEI ŚDM".
17:45 - Przejazd kolejką wąskotorową
19:00 - Śpiewy przy ognisku.

22 lipca 2016 (piątek) - DZIEŃ MIŁOSIERDZIA

8:30 - Msza Św. na cmentarzu z udziałem młodzieży ŚDM
10:00 - Wizyta w "Domu Seniora"
14:00 - Obiad w szkole
15:00 - Wyjazd do kopalni "Guido"
- Powrót do rodzin.

23 lipca 2016 (sobota) - DZIEŃ SPORTU

9:00 - Msza Św. z udziałem młodzieży ŚDM
10:30 - Otwarcie Dnia Sportu (Polska, Słowacja, Węgry, Paragwaj)
- Rozgrywki sportowe: piłka nożna, siatkówka, gry, zabawy
14:00 Obiad na boisku LKS "Buk" Rudy
15:00 - Pokazy OSP
16:30 - Występy mażoretek
17:30 - Spotkanie z misjonarzem
19:00 - Wieczór Uwielbienia. Koncert.

24 lipca 2016 (niedziela)

10:30 - Msza Św. z udziałem młodzieży ŚDM
15:45 - Wyjazd na festyn do Kuźni Raciborskiej
- Powrót do rodzin.

25 lipca 2016 (poniedziałek)
7:50 - Pożegnanie uczestników ŚDM: Słowacja, Paragwaj
13:25 - Pożegnanie naszej młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz