04 czerwca 2024

Biblioteczna lekcja z udziałem policyjnych psów

Na specjalne zaproszenie rudzkiej biblioteki, przy szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku - asp. Szymonem Wieczorkiem i asp. Mateuszem Kucznierzem. Funkcjonariuszom przybyli w towarzystwie dwóch służbowych policyjnych psów.


Niezwykły team zaprezentował swoje umiejętności trzem grupom starszaków z Przedszkola w Rudach oraz uczniom trzech klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Rudach. Policjanci opowiedzieli dzieciom, jak ważny jest pies w służbie policji. Okazało się, że najbardziej pożądanymi rasami do pracy na posterunku są: owczarek niemiecki, rottweiler, sznaucer, owczarek beligijski, doberman i labrador. Zdarzają się też nieoczywiste rasy, które strzegą porządku.


Psy używane są w służbie patrolowej, do przeszukiwania terenu i pomieszczeń oraz pościgu. Pies policyjny jest w czynnej służbie najczęściej do ok. 10. roku życia. Jest zarówno przyjacielem policjanta, jak i jego partnerem na służbie.

W czasie spotkania dzieci mogły na własne oczy zobaczyć psie umiejętności, poznać wiele ciekawostek z zakresu kynologii policyjnej oraz przekonać się, jak silna jest więź policjanta i jego psa. Nasi czytelnicy już wiedzą, że praca psów policyjnych jest nieoceniona.

Dziękujemy serdecznie Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku za piękny pokaz dla naszych młodych czytelników.

Kasia Machecka
Biblioteka Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz