24 maja 2024

Podium dla uczennicy z Rud w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym "InstaLogik"

Miło nam poinformować, że Barbara Grabowska - uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach została laureatką III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP.


Była to piąta edycja trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2023/2024.

Uczennica kl. 6 Barbara Grabowska z dyplomem (fot. SP Rudy)

O konkursie:

- InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego - czytamy na stronie organizatora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz