06 maja 2024

Członkowie zarządu Osiedle Stara Kuźnia znaleźli skarb

- Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o znalezieniu skarbu?! - tak zaczyna się zamieszczony w poniedziałkowy poranek w mediach społecznościowych wpis na stronie zarządu jednostki pomocniczej Osiedle Stara Kuźnia. O jakim skarbie mowa? Odpowiedź poniżej:


Mowa o mapie, a ściślej - planie zagospodarowania przestrzennego dotyczącego założenia parku, jaki miał powstać przy ul. Topolowej (od kilku lat tym miejscem systematycznie opiekuje się wspomniany wyżej zarząd). Dokument został sporządzony przez pracownię geodezyjną w Raciborzu 22 stycznia 1977 r. Liczy więc sobie już 47 lat. Dokument ten (czyli tytułowy skarb) - jak czytamy w opublikowanej informacji - został znaleziony w archiwum Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej podczas niedawnego remontu.

- To, o co zabiegamy od wielu wielu lat, miało swój początek już blisko pół wieku temu. To wtedy Naczelnikiem Gminy była pani Maria Kamińska, za której to rządów zostało zlecone wykonanie projektu parku na ul. Topolowej. Już wtedy dostrzeżono ogromny potencjał tego miejsca. I choć plan ten zawiera różne elementy (również placu zabaw) to jednak stoimy na stanowisku, że w Kuźni potrzebne jest miejsce w którym można pospacerować, schronić się przed słońcem i wyciszysz pośród piękna otaczającej nas przyrody - głosi post na Facebooku.

Dzień wcześniej na stronie zamieszczono również krótki filmik, prezentujący ów plan. Zobaczyć go można >>> POD TYM LINKIEM<<< Jak zaznacza zarząd Starej Kuźni, aktualnie na ukończeniu są prace związane ze zmianą w planie zagospodarowania, co umożliwi aplikowanie o środki zewnętrzne i przystąpienie do realizacji utworzenia nowej strefy odpoczynku.

oprac. BK; fot. Osiedle Stara Kuźnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz