10 maja 2024

Biblioteczna lekcja z kotem Gustawem. Przedszkolaki z Rud dowiedziały się, jak opiekować się domowymi zwierzętami

W piątkowe przedpołudnie, 10 maja przedszkole w Rudach wraz z rudzką filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kuźni Raciborskiej zorganizował spotkanie z przedstawicielką fundacji zajmującej się opieką nad porzuconymi zwierzętami domowymi i nie tylko.


Gustaw to kot, który został ocalony przez wolontariuszy z fundacji "Jestem Głosem Tych Co Nie Mówią". Fundacja jest organizacją non profit, w której działają tylko wolontariusze, którym los zwierząt nie jest obojętny. Zajmują się edukowaniem najmłodszych, ogłaszają na swojej stronie zwierzęta znalezione, zagubione, leczą i udzielają pomocy zwierzętom po wypadkach, aktywnie przeciwdziałają bezdomności zwierząt. To ludzie o wielkim serduchu.

Gustaw jest kotem, który był niczyj. Kiedy został znaleziony był zapchlony, zarobaczony i bezpański. Gustawa przez dwa miesiące leczono w klinice weterynaryjnej - był w stanie agonalnym. Po wyleczeniu fundacja dokładała wszelkich starań, by znaleźć mu dom, ale z racji tego, że już miał ok. 5 lat, nikt go nie chciał. Adoptowała go jedna z wolontariuszek - pani Beata.

W czasie spotkania dzieci miały okazję posłuchać, jak należy opiekować się swoimi własnymi zwierzątkami oraz jak zachować się w przypadku napotkania na swojej drodze chorego zwierzęcia. W trakcie spotkania kot Gustaw dumnie przechadzał się wśród najmłodszych, pozował do zdjęć i pozwalał na pieszczoty.

W podziękowaniu za spotkanie pełne bezcennych i ciekawych informacji z życia zwierząt, dzieci przekazały karmę, zebraną specjalnie dla czworonożnych przyjaciół w potrzebie.

Kasia Machecka
Biblioteka Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz