25 kwietnia 2024

Śląsk to część demokratycznej i europejskiej Polski. Oświadczenie europosła Łukasza Kohuta

- "Śląsk, region i praca u podstaw" to słowa klucze w mojej pięcioletniej pracy w Parlamencie Europejskim - czytamy we wstępie oświadczenia, jakie wpłynęło na naszą skrzynkę od rybnickiego europosła Łukasza Kohuta w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego.


"Śląsk, region i praca u podstaw" to słowa klucze w mojej pięcioletniej pracy w Parlamencie Europejskim

W działalności publicznej postawiłem na zabieganie o interesy mojego regionu. Od walki o uznanie języka śląskiego za język regionalny, przez zabieganie o dobre przepisy dla śląskiego przemysłu, a kończąc na promocji naszego regionu w zjednoczonej Europie i walkę o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 dla miast Śląska i Zagłębia!

Chcę, żeby różnorodność mojej ziemi była wspierana przez nasze państwo. Chcę, żeby dziedzictwo moich starek i starzyków (babć i dziadków) przetrwało. Chcę, żeby mój region rozwijał się jeszcze szybciej. Chciałbym, żeby nasz region był miejscem, w którym ludziom lepiej się żyje i, w którym młodzi chcą zostać.

Eurodeputowany Łukasz Kohut na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Uważam, że to mieszkańcy województwa śląskiego, a nie warszawskie władze powinny decydować jakich chcą mieć przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. W związku z powyższym podjąłem decyzję o starcie do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej, która zapewniła mi szansę startu w tych wyborach. Mimo, że dziś moje drogi z Nową Lewicą się rozchodzą to życzę dobrze tej części Lewicy, która jest w rządzie. Koalicja 15 października musi działać dalej i odbudowywać państwo po 8 latach demolki - wbrew populistom z prawa i z lewa.

Dla mnie był, jest i zawsze będzie najważniejszy - Śląsk - region, który jest częścią i demokratycznej i europejskiej Polski. Dlatego dalej chciałbym być Waszym, śląskim głosem regionu w Parlamencie Europejskim. Ale to zależy tylko od Was. Jadymy durś - jedziemy dalej!

Proszę Państwa o głos w wyborach 9 czerwca, gdzie znajdziecie mnie na liście Koalicji Obywatelskiej, na miejscu numer 3.

Głosować można w całym województwie śląskim - Śląsk, Zagłębie, Śląsk Cieszyński, ziemia częstochowska. Jestem do dyspozycji.

Łukasz Kohut
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz