27 marca 2024

W lesie pod Kuźnią Raciborską ponownie znaleziono niewybuch z czasów wojny

We wtorek, 26 marca około godz. 12:30 do komendy PSP w Raciborzu wpłynęło zgłoszenie o odkryciu w lesie niebezpiecznego znaleziska z okresu II wojny światowej. Niewybuch znajdował się przy drzewie obok skrzyżowania leśnych dróg Pańskiej i Zapadniętego Młyna.

 

Służby powiadomił jeden z leśników. W tym celu do lasu skierowano jeden zastęp z PSP w Raciborzu oraz ochotników z Kuźni Raciborskiej. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia strażacy zabezpieczyli pocisk do czasu przybycia policji. Znaleziony niewybuch miał 26 cm długości i kaliber 72 mm.

Do znaleziska odniósł się również w swoich mediach społecznościowych burmistrz Paweł Macha: - To dlatego mamy w Kuźni ul. Gliwickich Saperów. Pamiątki z wojny są wciąż groźne - napisał włodarz.

Przypomnijmy, że okolice drogi Pańskiej to ten sam rejon, w którym w 8 października 2019 r. w wyniku próby unieszkodliwienia znalezionych pocisków artyleryjskich zginęło trzech saperów - żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Dlatego też, celem upamiętnienia mundurowych, w grudniu ubiegłego roku nową drogę, która powstała pomiędzy ulicami Topolową i Strażacką nazwano ul. Gliwickich Saperów.

BK; fot. OSP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz