16 marca 2024

Rudzkie maluchy spotkały się z policjantami

Którą stroną chodzimy, jeśli droga nie ma chodnika? Na jakim świetle możemy przejść przez pasy? Czy można brać cukierki od obcych? Takimi oto pytaniami zasypały dzieci z rudzkiego przedszkola policjantów z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej.

 

Wśród pytań znalazło się także i to, pod jakim numerem należy szukać pomocy. Na liczne zagadnienia odpowiadali mł. aspirant Karolina Olchawa i st. posterunkowy Robert Tkocz. Wszystkie odpowiedzi zostały skonfrontowane i nasze maluchy już wiedzą jak się zachować w różnych, często trudnych sytuacjach.

Podczas tego niezwykłego spotkania, przedszkolaki wielokrotnie wstrzymywały oddech z wrażenia. Wyjątkowi goście zaprezentowali im sprzęt, którego policjanci używają na co dzień: hełmy, pałki, tarcze, lizaki policyjne, kamizelki, kajdanki. Zobaczyć to wszystko na żywo, to prawdziwa przygoda. Jednak gwoździem programu i największą niespodzianką była wizyta maskotki raciborskiej policji Sznupka oraz możliwość wejścia do radiowozu.

Dziękujemy naszym prelegentom - policjantom Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej za profesjonalnie przeprowadzoną i atrakcyjnie zaaranżowaną pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Kasia Machecka
Biblioteka Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz