22 lutego 2024

Podpisano umowę na budowę "Ekoparku" w Kuźni Raciborskiej

W czwartek, 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej podpisano umowę na budowę "Ekoparku", który powstanie na terenie osiedla w pobliżu urządzeń do rekreacji ruchowej. Finał prac ma nastąpić w maju br.


Na "Ekopark" złożą się ścieżki, placyki, pergola, wiata drewniana z ławostołami, kwietniki, ławki, leżaki miejskie, instalacje dydaktyczne, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Pojawią się także liczne nasadzenia drzew liściastych, iglastych, krzewów, kwiatów oraz domki dla owadów i ptaków.

Wartość całego projektu wynosi 357.183,81 zł. Środki na realizację zadania pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Programu "Zielona Przestrzeń" (205.330,00 zł). Pozostała kwota to fundusze Zarządu Osiedla nr 1 i pochodzące z budżetu gminy.

Wykonawca prac będzie firma "Sławomir Poremski RE MAL", mająca swoją siedzibę w Lyskach przy ul. Łukowskiej 5. Czas realizacji zadania to 66 dni od dnia podpisania umowy. Według zapewnień kuźniańskiego ratusza, już w maju wszyscy będziemy się cieszyli nową, pięknie zagospodarowaną, ekologiczną przestrzenią.

- Dziękujemy za wzorową współpracę wszystkim zaangażowanym w realizację tego pomysłu, szczególnie Zarządowi Osiedla nr 1 z przewodniczącym Jackiem Gąską na czele - podsumowuje swój wpis magistrat.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz