17 grudnia 2023

Jarmark Świąteczny ponownie przyciągnął tłumy mieszkańców [FOTO]

Zagroda z osiołkami i alpakami, stoiska samo- i pozarządowych organizacji oraz indywidualnych przedsiębiorców, a także występy artystyczne złożyły się na doroczny jarmark, który odbył się w niedzielę, 17 grudnia na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej.


Na kilku rozstawionych straganach można było nabyć m.in. ciasta, grzane wino, oscypki z żurawiną, gofry, gorące pączki, kiełbasę z grilla i wiele innych produktów gastronomicznych. Były także zabawki świąteczne, rozmaite stroiki i wyroby rękodzielnicze, a także choinki.

Wśród mieszkańców przemieszczały się anioły na szczudłach. Spotkać można było także renifery

Wśród wystawców (poza prywatnymi przedsiębiorcami) znajdowało się stoisko Rady Osiedla nr 1, Rady Osiedla Stara Kuźnia, Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie czy połączone stanowisko Stowarzyszenia Kuźnia Przyszłości, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej. W tym ostatnim przypadku wystawcom towarzyszyło hasło: "Łączymy, a nie dzielimy".

Na stoisku trzech organizacji chętni mogli nabyć wyroby rękodzielnicze wykonane m.in. przez osoby z Ukrainy

Na scenie wystąpiły m.in. przedszkolaki, osoby pobierające nauki śpiewania w Kuźni Kultury, a także zespół z Kościoła In Plus. Niedzielne przedświąteczne spotkanie zakończył pokaz pirotechniczny.

>>>FOTORELACJA<<<

fot. i oprac. Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz