25 października 2023

Jesień w poezji i prozie. U Wawrzynka odbył się konkurs recytatorski

W poniedziałek, 23 października w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-4 pod hasłem "Jesienne bajanie Mistrza Brzechwy. Jesień w poezji i prozie".

 

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego skupiła się na prezentacji przez dzieci wierszy, prozy, poezji polskich twórców o tematyce jesiennej. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Brygida Płachciak, Anita Zaremba i Justyna Drzymała.

Ocena podczas recytacji uwzględniała następujące umiejętności: intonację, wyrazistość, tempo, interpretację, znajomość tekstu oraz swobodę sceniczną.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
- I miejsce: Małgorzata Jordan (klasa 1a) i Julia Tatarczyk (klasa 4b);
- II miejsce: Wiktor Bukański (klasa 3a) i Alicja Marszałek (klasa 4a);
- III miejsce: Amelia Kapusta i Wojciech Pietrzyk (oboje z klasy 1b).

Laureaci otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pysznym, jesiennym jabłecznikiem.

Warto dodać, że wymienione wyżej Małgosia, Julia i Alicja będą reprezentowały kuźniańską szkołę w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim "Jesienne bajanie", które odbędzie się w Dziergowicach.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz