29 czerwca 2023

Sukcesy uczniów z królewskiej szkoły w Rudach

Choć wakacje już się rozpoczęły, to warto jeszcze na chwilę wrócić do szkoły, bowiem jest o czym pisać. Oto uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach osiągnęli wspaniałe wyniki w konkursach z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych:


Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik:

II miejsce na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8. SP zajęła Patrycja Prystupa, zaś tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8. SP zdobyli Karolina Wieczorek i Jakub Zychowicz. Z kolei tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5. SP otrzymała Barbara Grabowska.

 Konkurs Kangur Matematyczny 2023:

Jak informuje rudzka placówka, w tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny wyróżnienie zdobyło troje uczniów. Są to: Patrycja Prystupa w kategorii "Kadet" dla klas 8., Antoni Kujawski w kategorii "Beniamin" dla klas 5. i Piotr Jeleń w kategorii "Maluch" dla klas 3.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego:

Miło nam poinformować, że laureatką w tym konkursie została uczennica klasy 8c Maja Szwajcok. Tak ten sukces opisała szkoła w mediach społecznościowych:

Uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023 to nie lada wyczyn! Wymaga od uczestnika niezwykle systematycznej pracy, sumienności, niebanalnego talentu i umiejętności - wszystko to ma Maja Szwajcok.

Konkurs dzielił się na trzy etapy: pierwszy odbył się w październiku. Aby awansować, należało zdobyć minimum 80 % możliwych punktów. Kolejny etap wymagał od Mai uzyskania co najmniej 85 %, natomiast w trzecim etapie, który odbył się w lutym, minimalny próg dla laureata to 90 %

Na każdym etapie Maja musiała się wykazać gruntowną wiedzą i wysokimi umiejętnościami z języka polskiego przewidzianymi dla całego etapu nauki w szkole podstawowej od klasy pierwszej do ósmej. Dodatkowo za każdym razem musiała przeczytać wskazane utwory literackie oraz zobaczyć i przeanalizować film. Jak widać, wymagania nie należały do łatwych, ale Maja poradziła sobie! Uroczystość wręczenia zaświadczeń miała miejsce 18 marca 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, to także nagrody! Mianowicie zwalnia on z zdawania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i przypisuje uczniowi 100 % możliwych punktów do zdobycia, z mocy prawa na koniec roku szkolnego laureat otrzymuje ocenę celujący z języka polskiego oraz uprawnia go do pierwszeństwa przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

oprac. BK; fot. SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz