16 lutego 2023

Wojciech Gdesz zastąpi Sylwię Brzezicką-Tesarczyk na stanowisku zastępcy burmistrza

Wojciech Gdesz, do tej pory nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zostanie nowym Zastępcą Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska.

 

Objęcie tej funkcji ma związek z rezygnacją, jaką z końcem stycznia ogłosiła wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, która na stanowisku zastępcy będzie jeszcze pracować do końca kwietnia. Po tym terminie nowym zastępcą burmistrza Pawła Machy zostanie wspomniany wyżej W. Gdesz.

W informacji burmistrza, zamieszczonej na stronie kuźniańskiego magistratu czytamy: "Miło mi poinformować, że do grona pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej w niedługim czasie dołączy Wojciech Gdesz, który przyjął moją propozycję pracy na stanowisku Zastępcy Burmistrza. Przejmie obowiązki po Pani Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk, która funkcję zastępcy sprawowała od 2018 roku. Cieszę się, że złożona propozycja objęcia tej funkcji spotkała się z aprobatą, gdyż Pan Wojciech to człowiek czynu, któremu dobro Małej Ojczyzny od zawsze leży na sercu. Jest wybitnym organizatorem życia społecznego, wspierającym również środowiska, z którymi współpracuję. Kierując się bogatym dorobkiem zawodowym Pana Wojciecha jestem przekonany, że nasza współpraca będzie dobrym czasem dla Gminy Kuźnia Raciborska i Jego Mieszkańców".

Wojciech Gdesz podczas "Spaceru edukacyjnego pod Dębem Katyńskim" w kwietniu 2022 r.

Dorobek zawodowy przyszłego wiceburmistrza:

Nauczyciel i wychowawca z 25-letnim stażem pracy. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej.

Koordynator oraz uczestnik współpracy z ZS Odry, Urzędem Miasta Odry w Republice Czeskiej, Euroregionu Silesia - Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry. W obrębie współpracy transgranicznej oraz szeroko pojętej edukacji historycznej realizował wiele projektów z zakresu edukacji, sportu oraz turystyki. Wieloletni koordynator akcji "Movember" - profilaktyki i leczenia męskich nowotworów.

Wojciech Gdesz, lat 46

Współautor dwujęzycznej publikacji "Mozaika kultur", prezentującej znaczące dla czesko-polskiego pogranicza miejsca, postaci i wydarzenia. Autor licznych publikacji poświęconych turystyce, historii regionu oraz współpracy transgranicznej. Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalnościach: turystyka rowerowa, turystyka piesza górska oraz turystyka kajakowa.

Uhonorowany Wyróżnieniem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka za odnalezienie i przekazanie XIX-wiecznych fotografii z Biblioteki Branickich. Wyróżniony Odznaką "Przyjaciel Dziecka". Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wyróżniony Nagrodami Dyrektora Szkoły, Burmistrza i Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego pasją jest turystyka rowerowa, retoryka oraz literatura czeska. Żonaty, ojciec 7-letniej córki.

oprac. BK; fot. BK i UM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz