04 grudnia 2022

Kolejny krok w kierunku budowy nowych bloków w Kuźni Raciborskiej

Spółka SIM Śląsk Południe ogłosiła przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla budowy sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, które mają być zlokalizowane w Kuźni Raciborskiej.


Podstawowym celem działalności Spółki SIM Śląsk Południe z siedzibą w Bielsku-Białej jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu zgodnie z przepisami ustawy o SIM (Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych).

Przykładowa elewacja frontowa - budynek A

Przykładowa elewacja tylna - budynek A

Źródłem finansowania Spółki jest m.in. preferencyjny kredyt udzielany SIM przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) do wysokości 80% kosztów przedsięwzięcia (odsetki od tych kredytów wykupuje Skarb Państwa, dzięki temu BGK może zaoferować niższe oprocentowanie), a także wsparcie finansowe ze specjalnie powołanego Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa dla wszystkich gmin, które są wspólnikami Spółki. A należą do nich: Bielsko-Biała, Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Kuźnia Raciborska, Wisła, Strumień, Rydułtowy, Knurów, Radlin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

Przykładowa elewacja frontowa - budynek B

Przykładowa elewacja tylna - budynek B

Koncepcja zakłada budowę sześciu budynków wielorodzinnych wraz z pełną infrastrukturą, wewnętrzną komunikacją z dwoma podjazdami od ul. Słonecznej i od ul. Bema. Budynki zaprojektowano jako 4-kondygnacyjne, z podpiwniczeniem przeznaczonym na komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne. W sumie powstanie 120 mieszkań. Każdy budynek będzie zawierał 20 mieszkań, z jedną klatką i windą. Budynki zostaną wykonane w technologii drewnianej, szkieletowo-modułowej, natomiast podpiwniczenie w konstrukcji żelbetowej.

Plan zagospodarowania terenu

W każdym z budynków przewiduje się zróżnicowaną strukturę mieszkań.

Podstawowe parametry techniczne budynków:

Budynek A: 16 mieszkań, pow. łącznie 788,24 mkw
Budynek B: 24 mieszkania, pow. łącznie 1 138,24 mkw.

Źródło: SIM Śląsk Południe / oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz