18 grudnia 2022

"Frankobus" pojechał na Ukrainę. Będzie służył w Sachnowszczynie

We wtorek, 13 grudnia mieszkańcom Sachnowszczyny w obwodzie charkowskim na Ukrainie został oficjalnie przekazany autobus, który przez lata woził uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Kuźnia Raciborska. Z pojazdu korzystać będą miejscowe dzieci.


Pojazd jednak nie odjechał z urzędowego placu pusty. Przez kilka dni wielu mieszkańców przynosiło do wyznaczonych punktów ciepłą odzież, czapki, szaliki, skarpetki oraz słodycze i żywność z długim terminem ważności. Tymi darami autobus został wypełniony po brzegi. - Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie przekazania i napełnienia darami autobusu serdecznie dziękujemy - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie urzędu.


Przekazując kluczyki do "Frankobusa" burmistrz Paweł Macha złożył na ręce ukraińskiej delegacji życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i na Nowy Rok 2023 dla mieszkańców miejscowości, do której trafi autobus. Dodatkiem do życzeń był rysunek Weroniki Pelowiny, która od marca 2022 roku przebywa w Kuźni Raciborskiej oraz tekst: "Przyjaciel kocha w każdym czasie, a bratem staje się w nieszczęściu".


oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz