04 listopada 2022

"Spotkania ze sztuką". Lena Prządkiewicz z Kuźni z nagrodą indywidualną oraz zbiorową

O Lenie Prządkiewicz pisaliśmy już nie raz. Tym razem w kolejnym konkursie plastycznym ta uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej pokazała swój talent, zdobywając nagrodę nie tylko dla siebie, ale i dla całej klasy.

 

"Spotkania ze sztuką" to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem było rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej polskim malarstwem oraz wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci i młodzieży.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z całej Polski (klasy 1-8) z miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców i polegał na przedstawieniu przez ucznia, własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza (wykonaniu pracy malarskiej w formie płaskiej, dowolną techniką przy użyciu kredek, pasteli, farb itp.), którego dzieło można obejrzeć w jednym z następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Lublinie lub Muzeum Narodowym w Krakowie. Reprezentować klasę w konkursie mogła tylko jedna praca plastyczna.


Fundacja PGE wraz z jury wyłoniła w konkursie 90 prac plastycznych, które zostaną nagrodzone wycieczką do muzeum dla całej klasy oraz ciekawą lekcją muzealną wybraną przez klasę spośród udostępnionej listy. Autor pracy konkursowej otrzyma dodatkowo indywidualną nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik.

Lekcje muzealne odbywać się będą w terminach od połowy listopada 2022 r. do końca marca 2023 r. w następujących muzeach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Lublinie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie. Wycieczki będą odbywać się dwa razy w tygodniu od poniedziałku do piątku. Terminy wycieczek zostaną przydzielone losowo przez Fundację PGE.

*****

To jednak nie koniec sukcesów tej plastycznie uzdolnionej kuźnianki. Warto podkreślić, że w ogólnopolskim konkursie artystycznym pn. "Z pacynkami w baśni świat" pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty i burmistrza Ropczyc, Lena Prządkiewicz w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

oprac. BK; for. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz