29 listopada 2022

"Frankobus I" wyruszy na wschód. Będzie służył dzieciom na Ukrainie

W czwartek, 24 listopada radni Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej podjęli decyzję o przekazaniu na Ukrainę autobusu szkolnego marki Autosan, popularnie zwanego "Frankobusem", który przez lata woził dzieci do szkoły i przedszkoli.

 

Oficjalne przekazanie pojazdu odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia. Dzień wcześniej, w czasie jarmarku świątecznego w Kuźni Raciborskiej, autobus stanie na Placu Zwycięstwa. Członkowie Stowarzyszenia "Kuźnia Przyszłości" będą zbierali do niego dary dla potrzebujących na Ukrainie - głównie dla dzieci. - W tym czasie szczególnie potrzebna jest ciepła odzież, czapki, szaliki, rękawiczki, koce oraz produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, a także słodycze - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

"Frankobus I" dowoził dzieci do szkół przez kilka ostatnich lat. Teraz będzie służył dzieciom na Ukrainie

Czapki, szaliki i rękawiczki dla dzieci zbierane są już przez parafie w Kuźni Raciborskiej i w Turzu. Chętni mogą przynosić je do kościoła. Będą darem naszych dzieci dla dzieci na Ukrainie.

Przypomnijmy, że "Frankobus I" został w lipcu br. zastąpiony "Frankobusem II", czyli nowoczesnym autobusem marki Otokar, którym to od września do gminnych placówek oświatowych dowożeni są uczniowie.

"Frankobus II". To tym pojazdem od września do szkół i przedszkoli dojeżdżają uczniowie

oprac. i fot. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz