01 lipca 2022

W Rudach powstanie plac zabaw, a w Rudzie biesiadna wiata

Z dumą informujemy, że Gmina Kuźnia Raciborska w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" pozyskała kwotę 80 tys. zł, która zostanie przeznaczona na realizacje dwóch zadań: "Centralny plac zabaw w sołectwie Rudy" oraz "Wiata biesiadna w sołectwie Ruda".


Na budowę placu zabaw w Rudach pozyskano 48 tys. zł. Wkład własny gminy wyniesie 12 tys. zł. Za kwotę 60 tys. zł powstaną: piaskownice, zestaw wspinaczkowy, huśtawka podwójna, huśtawka bocianie gniazdo, zjeżdżalnia oraz urządzenie edukacyjne liczydło. Na placu zabaw przewidziano również montaż małej architektury, w skład której wejdzie: stojak na rowery, dwie ławki oraz regulamin. Ponadto, zostaną także posadowione donice, przeznaczone na nasadzenia warzywno-ziołowe.

W ramach inwestycji przewidziane są również prace budowlane (ziemne) polegające na przygotowaniu terenu pod urządzenia zabawowe oraz urządzenia małej architektury. Poza urządzeniami zostanie wysypany żwir stanowiący bezpieczną nawierzchnię.


Na budowę wiaty w Rudzie pozyskano kwotę w wysokości 32 tys. zł. Wkład własny gminy to 8 tys. zł. Za 40 tys. zł powstanie drewniana wiata biesiadna o wymiarach 4x6 m, która wyposażona zostanie w ławostoły.

W tej sprawie, 24 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie z inicjatorami złożenia wniosków: sołtysem Rudy Przemysławem Hawrą oraz Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudach: Anną Baszczok, Hanną Majką-Wojtyczką i Moniką Konkol oraz dyrektorem Adrianem Plurą.

Burmistrz Paweł Macha podziękował za pomysły i zaangażowanie w projekt. Zdania będą zrealizowane i rozliczone do 10 października 2022 roku.

UM Kuźnia Raciborska; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz