01 marca 2022

Kościół In Plus włącza się w pomoc dla Ukrainy

W Gminie Kuźnia Raciborska nie ustaje akcja niesienia pomocy w związku z wybuchem wojny na Ukrainie. Po jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, placówkach oświaty i kultury, do wsparcia osób potrzebujących włączyła się wspólnota Kościoła In Plus.


- Jak widzicie, mamy niespokojne czasy. Za naszą granicą rozpoczęła się wojna. Jako wierzący nie dajmy się ponieść panice i strachowi. Ufajmy Bogu, to Jezus jest naszym Panem i w Jego rękach jest nasze / Twoje życie - tak zaczyna się wpis na stronie wspólnoty zamieszczony już 25 lutego, a więc dzień po zbrojnej napaści wojsk rosyjskich na suwerenny dotąd kraj.

W opublikowanej treści pastor Roland Warczok zwraca uwagę, że w związku z działaniami wojennymi do naszego kraju zaczną napływać uchodźcy, co wiąże się z tym, że będą potrzebowali długofalowej pomocy. Dlatego też, w niedzielę, 6 marca na nabożeństwie będzie zbierana ofiara pieniężna, która w całości zostanie przekazana tym, którzy w swoich środowiskach / kościołach zajmują tymi osobami.

- Już teraz, jeśli chcesz, możesz wpłacać pieniądze na nasze główne konto: 66 1050 1328 1000 0022 7529 7378 z dopiskiem: "Pomoc dla Ukrainy". W zależności od rozwoju sytuacji (jeśli np. uchodźcy będą u nas w Kuźni) będziemy w praktyczny sposób pomagali - czytamy na stronie wspólnoty. 

- Zachęcam również do włączania się w lokalne akcje pomocy. Pozostańcie w pokoju - pisze R. Warczok.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz