28 lutego 2022

Gmina Kuźnia Raciborska ruszyła na pomoc Ukrainie

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie, Polska ruszyła z pomocą humanitarną dla ludzi dotkniętych konfliktem zbrojnym. W niesienie pomocy włączyli się również mieszkańcy naszej gminy, którzy do wyznaczonych punktów przynoszą artykuły żywnościowe i medyczne.


Jeden z pierwszych punktów pomocowych został uruchomiony już w sobotnie popołudnie za sprawą kuźniańskich ochotników i zarządu jednostki pomocniczej "Osiedle nr 1" w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy, poruszeni tragedią, która wydarzyła się za naszą wschodnią granicą przynosili torby wypełnione zgrzewkami wody, długoterminową żywnością czy środkami opatrunkowymi. Nie zabrakło również ciepłych koców czy śpiworów. Produkty zostaną odebrane przez stowarzyszenie z Rybnika, które dostarczy wszystko w okolice przejść granicznych z Ukrainą.

Z pomocą ruszyły także inne podmioty działające na terenie Gminy Kuźnia Raciborska. I tak:

- Świetlica w Rudzie: Jeżeli chcesz pomóc mieszkańcom Ukrainy, którzy uciekają przed wojną i szukają w naszym państwie schronienia, możesz przygotować własną paczkę. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 690 987 405 (Agnieszka Hawro) i 512 707 268 (Aniela Janik). Paczki będą składowane w świetlicy wiejskiej w Rudzie.

- OSP Rudy: W odpowiedzi na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazaliśmy sprzęt dla strażaków z Ukrainy. Ponadto, w remizie strażackiej działa punkt pomocowy, do którego można przynosić m. in. koce, środki higieniczne, pościele, artykuły dla niemowląt, zabawki itp.

- OSP Ruda Kozielska: Druhowie z Kozi przekazali sprzęt, który ma dotrzeć do strażaków z Ukrainy. A jest to: 5 węży strażackich W-52, 5 prądownic strażackich, 2 prądownice pianowe, 2 rozdzielacze, 8 hełmów strażackich, 2 węże ssawne, 1 kosz ssawny , 1 agregat prądotwórczy i 1 pompa PO5.

- OSP Siedliska: Strażacy z Siedlisk przekazali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu sprzęt, który zostanie dostarczony strażakom z Ukrainy. - Przekazujemy co możemy, aby pomóc naszym kolegom strażakom działającym na froncie. Solidaryzujemy się z Ukrainą! - napisali druhowie w mediach społecznościowych.

- Restauracja "Nad Rudą": Jeśli masz ludzi z Ukrainy w Kuźni Raciborskiej i okolicy - Restauracja "Nad Rudą" oferuje codziennie od czwartku 3 marca 2022 10 obiadów.

To tylko część pomocy, jaką niosą dla potrzebujących mieszkańcy Gminy Kuźnia Raciborska. Sytuacja zmienia się dynamicznie, w związku z czym prosimy o śledzenie informacji podawanych przez świetlice wiejskie czy jednostki OSP oraz inne podmioty działające na terenie gminy.

W GALERII zamieszczamy zdjęcia z sobotniej zbiórki artykułów żywnościowych i nie tylko przeprowadzonej w MOKSiR.

oprac. Bartosz Kozina; fot. BK, OSP Siedliska, OSP Ruda Kozielska, Nad Rudą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz