02 marca 2022

Gmina Kuźnia Raciborska przyjęła pierwsze osoby uciekające przed wojną

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że na terenie Gminy Kuźnia Raciborska znalazły schronienie pierwsze osoby uciekające przed koszmarem wojny na Ukrainie. W szkołach, żłobku i na zajęciach MOKSiR są już także pierwsze dzieci z Ukrainy.

 

Kuźnia Raciborska przygotowała ok. 100 miejsc noclegowych dla uciekających przed wojną. Wszelkie działania są koordynowane przez kryzysowe służby wojewódzkie i powiatowe oraz gminne.


Udzielanie pomocy potrzebującym, którzy znajdują się w gminie, będzie koordynowane przez MOPS i MOKSiR oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości według ścisłych wytycznych oraz zgłaszanego zapotrzebowania. Prosimy śledzić informacje na bieżąco na stronach internetowych i Facebooku.


Na rzecz potrzebujących zostało dziś założone przez Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości subkonto: nr 71 1600 1462 1885 1458 1000 0003.

Mieszkańców przyjmujących u siebie Rodziny z Ukrainy prosimy o zgłaszanie tego faktu w Urzędzie Miejskim (adresy mailowe: aleksander.serafin@umkuznia.pl; poczta@kuzniaraciborska.pl)


Wszystkim zaangażowanym w wszelką pomoc dziękujemy za otwarte serca.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz