10 marca 2022

Delegacja kuźniańskiej podstawówki wzięła udział w uroczystościach upamiętniających działaczy Rodła

Apel pamięci, złożenie kwiatów pod tablicą z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła i msza św. we wrocławskiej archikatedrze - tak w niedzielę we Wrocławiu obchodzono 84. rocznicę ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

 

W tym roku przypada również 100. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech, dla którego Prawdy Polaków spod Znaku Rodła były ideową podstawą.


Uroczystości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i rządowych, parlamentarzystów, wojska oraz młodzieży rozpoczęły się pod tablicą z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła przy kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim.


Jako, że patronem naszej szkoły jest Jan Wawrzynek, wybitny Polak i działacz Rodła pochodzący z Raciborza, w uroczystościach we Wrocławiu wzięła też udział delegacja naszych uczniów i nauczycieli. Łącznie z naszej strony w uroczystościach uczestniczyło 12 uczniów (w tym poczet sztandarowy) oraz dwóch opiekunów.


Organizatorzy umożliwili również naszej grupie zwiedzenie Wrocławia, co bardzo urozmaiciło i wzbogaciło nasz pobyt. Udało nam się dzięki temu zobaczyć słynną "Panoramę Racławicką" i dowiedzieć wielu ciekawostek z historii i współczesności stolicy Dolnego Śląska.

Materiał nadesłany / Arkadiusz Mróz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz