08 września 2021

Trwa głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście budowa boiska dla MOW w Kuźni Raciborskiej

"Budowa wielofunkcyjnego, ekologicznego boiska sportowego dla MOW w Kuźni Raciborskiej", to projekt, jaki został wpisany na listę zadań dopuszczonych do głosowania w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

 

Czym jest Marszałkowski Budżet Obywatelski?

Śląskie jest Ci bliskie? Masz pomysł, jak sprawić by było jeszcze piękniejsze, bardziej przyjazne i takie, jakiego oczekują mieszkańcy? Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu.

Co roku w budżecie województwa śląskiego określana będzie pula środków, o wydatkowaniu której zdecydują mieszkańcy. W ramach budżetu obywatelskiego będzie można zgłosić zadanie wojewódzkie lub podregionalne, a o realizacji poszczególnych projektów zdecydują mieszkańcy w powszechnym głosowaniu. 

W III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego głosowanie odbywać się będzie we wrześniu - zgodnie z przyjętym harmonogramem. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mają do dyspozycji 6 głosów. Głosowanie odbywa się elektronicznie i trwa do 19 września - za pośrednictwem TEJ STRONY.

Wyniki poznamy w III kwartale br., a projekty zrealizuje Urząd Marszałkowski w roku 2022.

Głosować można zarówno na zadania z puli oznaczonej jako EKO, jak i REGIO. W tej pierwszej znalazło się zadanie o numerze MBO-0082/W/21, które brzmi: "Budowa wielofunkcyjnego, ekologicznego boiska sportowego dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej", które obejmuje wykonanie nawierzchni polipropylenowej (20m x 40 m), zamontowanie wyposażenia do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, za­montowanie niezbędnego ogrodzenia. Boisko będzie wyposażone w systemy umożliwiające jego ekologiczną, neutralną dla środowiska eksploatację, to jest oświetlenie wyposażone w zasilanie z paneli fotowoltaicznych, zbiornik na wodę deszczową z odpowiednią instalacją, nasadzenia drzew pochłaniających zwiększone ilości dwutlenku węgla. Łączna powierzchnia boiska to 924 m2 (22 m x 42 m). Kwota: 586 218,00 zł.

Oto cztery proste kroki, by wziąć udział w głosowaniu:

KROK 1 - wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.
KROK 2 - uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).
KROK 3 - potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ
KROK 4 - zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ. Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz