21 czerwca 2021

Strażacy z Siedlisk świętowali jubileusz 75-lecia istnienia jednostki

W sobotę, 19 czerwca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach odbyły się obchody 75-lecia istnienia jednostki. Jubileusz co prawda przypadł w roku ubiegłym, ale ze względu na obostrzenia uroczystości trzeba było przenieść na bezpieczniejszy termin.


Jednym z punktów obchodów był apel strażacki, w trakcie którego sztandar jednostki na mocy uchwały prezydium zarządu głównego ZOSPRP podpisanej przez prezesa zarządu głównego Związku OSPRP w Warszawie Waldemara Pawlaka.został oznaczony "Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa". Okolicznościowy medal przekazał prezes oddziału powiatowego ZOSPRP druh Stefan Kaptur. W trakcie uroczystości wręczono również medale za zasługi dla pożarnictwa. A odznaczonymi zostali:


Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa: Aleksandra Bartoń, Krystian Bolik, Jan Bartoń;
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa: Rafał Brzoska;
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa: Adrian Polak, Piotr Bartoń, Adam Bryłka, Mateusz Polak, Aneta Bryłka, Artur Kliniecki.


Podczas obchodów jubileuszu zostały złożone także podziękowania i życzenia przez zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m. in.: zastępca komendanta PSP w Raciborzu mł. bryg. Paweł Sowa, Wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk czy prezes powiatowego oddziału ZOSPRP w Raciborzu druh Stefan Kaptur.


Ostatnim punktem było zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym zostały przedstawione sprawozdania z działalności jednostki za 2020 rok. Wybrano również nowy zarząd OSP w Siedliskach oraz wręczono odznaki za wysługę lat oraz legitymacje dla nowych członków OSP. Przedstawiono ponadto plan działalności na 2021 rok, oraz podziękowano staremu zarządowi i złożono gratulacje naczelnikowi Tomaszowi Czogale za 10-letnie sprawowanie tej funkcji.


Nowy skład Zarządu OSP Siedliska:

Prezes OSP - Krzysztof Bartoń
Naczelnik-Wiceprezes - Tomasz Czogała
Skarbnik - Franciszek Brzoska
Zastępca Naczelnika - Piotr Kowalski
Sekretarz - Piotr Bartoń
Członek Zarządu - Krzysztof Mazur
Członek Zarządu - Andrzej Szymik
Członek Zarządu - Rafał Brzoska
Członek Zarządu - Artur Kliniecki.


Komisja Rewizyjna: 

Przewodniczący Komisji - Krystian Bolik
Sekretarz Komisji - Adam Bryłka
Członek Komisji - Tomasz Mrozek.

oprac. BK; fot. OSP Siedliska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz