08 czerwca 2021

Gmina Kuźnia Raciborska z kolejnym dofinansowaniem dla szkół. Celem doposażenie stołówek

Po 80 tys. zł dostanie Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach w ramach dofinansowania z rządowego programu pn. "Posiłek w szkole i w domu".

 

Gmina Kuźnia Raciborska jako organ prowadzący szkoły aplikowała o objęcie wsparciem finansowym modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

W poniedziałek, 7 czerwca do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej dotarła wiadomość, że obie szkoły (SP im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz SP im. Jana III Sobieskiego w Rudach) otrzymały takie wsparcie. Z programu rządowego szkoły dostaną po 80 000,00 zł, zaś gmina jako wkład własny dołoży po 20 000,00 zł. Środki będą przeznaczone na doposażenie i modernizację kuchni i jadalni w szkołach.


W Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej wymienione zostaną krzesła w jadalni, zakupiony zostanie m. in.: piec konwekcyjno-parowy, zmywarka, szatkownica, mikser planetarny, taboret elektryczny, patelnia elektryczna, obieraczka do warzyw i inne akcesoria gastronomiczne.

W Szkole Podstawowej w Rudach z kolei zakupione zostaną m. in.: szafy chłodnicze, szafy mroźnicze, piec konwekcyjno-parowy, szatkownice do warzyw, taboret elektryczny, zmywarka, obieraczka do warzyw, patelnia elektryczna i inne akcesoria gastronomiczne. Zostaną tu także wykonane prace elektryczne i adaptacyjne.

UM Kuźnia Raciborska; fot. SP Kuźnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz