05 maja 2021

W Kuźni rusza Punkt Szczepień Powszechnych

Od 6 maja w ośrodku zdrowia Amicus-Med w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Klasztornej 9b rozpoczyna działalność Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Szczepienia wykonywane będą w dni tygodnia wynikające z ilości dawek kierowanych do przychodni.

 

Warunkiem koniecznym, dla osób posiadających wyznaczoną datę oraz godzinę szczepienia jest posiadanie wypełnionego i podpisanego kwestionariusza. Można pobrać go TUTAJ.

W pobliżu Ośrodka Zdrowia przygotowano bezpłatne parkingi. Dla ułatwienia dojścia na miejsce, przygotowano specjalne oznakowanie. Przed ośrodkiem zdrowia obowiązuje zakaz postoju pojazdów.


Ze względów bezpieczeństwa i komfortu pacjentów prosimy nie przychodzić na szczepienie wcześniej niż przed wyznaczoną godziną. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz zachowywaniu dystansu fizycznego.

Infolinia dla osób niemogących samodzielnie dotrzeć na szczepienia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem telefonu 512-203-129.

*****

Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby starsze, które mają już ustalony termin szczepienia w przychodni zdrowia ZLA Amicus-Med Sp. z o. o. (Kuźnia Raciborska, ul. Klasztorna 9b) oraz mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Gminę transportu.

Zwracamy się z prośbą, aby osoba, która spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do punktu szczepień zadzwoniła na wskazaną infolinię najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem szczepienia.

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej nie wyznacza daty oraz godziny szczepienia danej osoby.
 
Jak się zapisać na szczepienie?

- Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 lub,
- Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub,
- Skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień w przychodni zdrowia ZLA Amicus-Med Sp. z o. o. w Kuźni Raciborskiej, ul. Klasztorna 9b - tel. (32) 419-14-16, (32) 400-50-06, (32) 400-50-07, (32) 419-20-45.
- Kwestionariusz - POBIERZ
 
Bądźmy odpowiedzialni - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz