14 maja 2021

Jeździecki sukces Konrada Morgały z Rud

Konrad Morgała, na co dzień uczeń klasy VI "a" ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach, a po lekcjach zawodnik Klubu Jeździeckiego Trachy Sośnicowice zajął 1. miejsce w Finale Halowego Pucharu Śląska, który odbył się w Zbrosławicach.

 

Konrad Morgała, trenujący skoki przez przeszkody uczestniczył w dniach 30 kwietnia oraz 1 i 2 maja w Halowych Zawodach Regionalnych, Eliminacjach do Halowego Pucharu Śląska i Finale Halowego Pucharu Śląska, które odbyły się w Ośrodku Jeździeckim Zbrosławice.Uczeń z Rud startował w eliminacjach w dwóch kategoriach:
- Kuce gr. 2 - na 9-letniej siwej klaczy Knockash Girl - pokonując parkur z przeszkodami wysokości 80 cm, w konkursie zwykłym;
- Amatorzy - na 24-letnim gniadym wałachu Ritus - pokonując parkur z przeszkodami wysokości 70 cm, w konkursie z oceną stylu jeźdźca.W czasie dwudniowych zmagań jeźdźców i koni, para jeździecka Konrad Morgała i Ritus zajmując 4. miejsce zakwalifikowali się do Finału Halowego Pucharu Śląska.

Konkurs finałowy to konkurs dwunawrotowy. W pierwszym nawrocie przejechał parkur na czysto otrzymując 2 pkt. za styl, w drugim nawrocie pokonał parkur w czasie 54,1 s, zdobywając 1. miejsce Halowego Pucharu Śląska w kat. Amatorzy.


Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.

oprac. BK; fot. Facebook SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz