27 kwietnia 2021

"Jak być eko", czyli jak uczniowie z Rud uczcili Światowy Dzień Ziemi

W dniach 22-23 kwietnia uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Akcji przyświecało hasło "Przywróćmy naszą ziemię".

 

- Działalność człowieka przyczyniła się do niekorzystnych zmian w naszym ekosystemie. Nasi uczniowie wiedzą, że działanie każdego człowieka jest ważne. Ekologiczne rozwiązania można wprowadzić w wielu obszarach naszego życia. Uczestnictwo naszych uczniów w webinarium ekologicznym pn. "Jak być eko" przyczyniło się do zainspirowania dzieci do wykorzystania rzeczy nadających się recyklingu. Powstały piękne prace, które zmieniły swoje dotychczasowe przeznaczenie. Część z nas wyszła z domu i wzięła się za tradycyjne w naszej szkole sprzątanie swojej najbliższej okolicy, a nawet zostało z tej okazji zasadzone drzewo - informuje placówka w mediach społecznościowych.


Uwzględniając przypadające w drugiej połowie kwietnia święto naszej planety, szkoła zaprasza wszystkich do udziału w akcji, której celem jest zadbanie o otoczenie, w którym żyjemy. - Niestety, wciąż w naszych lasach i na ulicach zalega bardzo dużo śmieci. Odpowiedzialni za to jesteśmy my, ludzie. Zachęcamy więc do wyjścia na spacer i zebrania porzuconych śmieci. Pamiętajcie o Waszym bezpieczeństwie, śmieci zbierajcie w jednorazowych rękawiczkach - czytamy na stronie szkoły.


oprac. BK; fot. SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz