09 lutego 2021

W Rudach paliła się ferma drobiu. Pół miliona strat

Przed godz. 11:00 w poniedziałek, 8 lutego przy ul. Dworcowej w Rudach doszło do pożaru kurników. Gęsty dym widoczny był z dużej odległości, a w akcji gaśniczej wzięło udział 15 zastępów strażackich z powiatu raciborskiego i rybnickiego.


Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że ogniem objęty jest tylko jeden obiekt. Kurnik był przygotowany do wstawienia piskląt (budynek gospodarczy był ogrzewany i wyścielony słomą). Dodatkowo w kurniku objętym pożarem znajdowały się dwa zbiorniki z olejem opałowym, które na szczęście były dobrze zabezpieczone przed ogniem. W akcji pomógł właściciel fermy, który przy użyciu ładowarki wywoził zgromadzone w kurniku materiały. Działania gaśnicze trwały dziesięć i pół godziny.


Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 500 tys. zł. Złożyły się na nie spalony budynek wraz ze specjalistycznym wyposażeniem (instalacja wentylacyjna, oświetlenie, nagrzewnica, paszociąg). Uratowano mienie o szacunkowej wartości miliona złotych. Przyczyną pożaru była przypuszczalnie wada nagrzewnicy na olej opałowy.

Fot. rudy24, Samuel Markiewka, OSP Siedliska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz