19 stycznia 2021

Wybory uzupełniające dopiero w kwietniu. Nowa decyzja wojewody śląskiego

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ponownie zmienił datę wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 2 w Kuźni Raciborskiej. W poniedziałkowe popołudnie, 18 stycznia ukazało się nowe zarządzenie w tej sprawie.


Przypomnijmy, że wybory uzupełniające to efekt zrzeczenia się mandatu radnego w lipcu 2020 r. przez Radosława Kasprzyka, który objął funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej. W tej sytuacji w okręgu nr 2, z którego startował były przewodniczący Rady Miejskiej muszą odbyć się ponowne wybory.

Pierwotnie do głosowania miało dojść 20 grudnia 2020 r. Po zmianie terminu, wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, 24 stycznia. Teraz okazuje się, że i ten termin został wykreślony. Nowa data wyborów uzupełniających to 11 kwietnia 2021 r. Ponowne przesunięcie ma związek z niestabilną sytuacją epidemiologiczną.

Kto uzupełni skład Rady Miejskiej? O mandat radnego ubiega się dwóch kandydatów: To Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2).

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz