21 stycznia 2021

Strażacy-ochotnicy z Gminy Kuźnia Raciborska uhonorowani "Medalem za Ofiarność i Odwagę"

We wtorek informowaliśmy o nadaniu prezydenckiego medalu Krzysztofowi Grobelnemu. Jak się okazuje, nie tylko on dostąpił takiego zaszczytu. "Medal za Ofiarność i Odwagę" przyznano w sumie pięciu strażakom-ochotnikom z Gminy Kuźnia Raciborska.

 

Z końcem 2019 r. władze Gminy Kuźnia Raciborska, poprzez wojewodę śląskiego, wystąpiły z wnioskiem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o uhonorowanie "Medalem za Ofiarność i Odwagę" zasłużonych strażaków-ochotników z jednostek Gminy Kuźnia Raciborska, którzy od wielu lat wykazują się ogromnym poświęceniem, zaangażowaniem, dowodząc działaniami ratowniczymi w ratowanie mienia i życia ludzkiego, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie i życie.


Na początku bieżącego roku z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotarła wiadomość, że Prezydent RP Andrzej Duda 15 grudnia 2020 r. nadał MEDAL ZA OFIARNOŚĆ i ODWAGĘ za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego następującym druhom:

- Krzysztof Bartoń - Komendant Gminny OSP;
- Krzysztof Grobelny - Prezes OSP Kuźnia Raciborska;
- Joachim Dudek - Naczelnik OSP Rudy;
- Tomasz Czogała - Naczelnik OSP Siedliska;
- Adam Rabiej - Naczelnik OSP Ruda Kozielska.

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała również, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, o miejscu i terminie wręczenia odznaczeń strażacy zostaną poinformowani odrębnym pismem.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia druhom i czekamy na ceremonię wręczenia odznaczeń.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz