04 stycznia 2021

Koncertowe powitanie Nowego Roku z MOKSiR [VIDEO]

W niedzielny wieczór, 3 stycznia na deskach Kuźni Kultury wystąpiło smyczkowe trio Appasionato. Z uwagi na istniejące restrykcje, koncert nadawany był w formie on-line, który można było oglądać w internecie oraz na telebimie ustawionym na Placu Zwycięstwa.

 

Zanik jednak rozległy się dźwięki skrzypiec, dyrektor MOKSiR Anna Kijek, burmistrz Paweł Macha i wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk złożyli mieszkańcom noworoczne życzenia. - Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia. Te życzenia mogą wydawać się wyświechtane, ale w okresie pandemii one nabrały zupełnie innego znaczenia - podkreślała zastępczyni sternika gminy.

Smyczkowe trio, czyli Paulina Świerczek i bliźniaczki Wiktoria i Marta Linek połączyła pasja, która nadal odgrywa pierwszoplanową rolę w ich życiu. Za sobą mają już pierwsze próby kompozycji i występ w programie telewizyjnym Polsatu "Super Dzieciak", w którym doszły do półfinału.


Swój warsztat doskonaliły w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Raciborzu, a następnie w Szkole Muzycznej II stopnia im. Szafranków w Rybniku, koncertując w orkiestrze symfonicznej w kraju i za granicą. Od października podjęły studia na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz we Wrocławiu.Appassionato - to grać z pasją - taką wyznają zasadę, poświęcając muzyce każdą chwilę i czerpiąc z niej radość życia.

oprac. BK; fot. MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz