04 grudnia 2020

Spotkanie podróżnicze z Michałem Szulimem. Część II: Wśród dzikich plemon Etiopii [VIDEO]

Spotkania on-line, to jedyna obecnie możliwość spotkania się autora książek z czytelnikami. Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej wyszła naprzeciw swoim czytelnikom i poprosiła o nagranie spotkania Michała Szulima. W drugiej części udajemy się do Etiopii.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej zaprasza w podróż do zupełnie egzotycznego zakątka świata. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi, stąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem. Ale podczas spotkania poznamy też z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę... Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się też jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.


PROWADZENIE: MICHAŁ SZULIM - autor książki "Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże" (do kupienia TUTAJ); - wokalista zespołu PLATEAU, z którym nagrał 5 płyt i zagrał blisko 800 koncertów; - podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, współpracownik pisma podróżniczego "All Inclusive"; - twórca bloga "Miejsce za miejscem".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz