21 października 2020

Czytali "Balladynę", dostali podziękowanie od prezydenta

Na początku września pisaliśmy o przystąpieniu Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka do akcji Narodowego Czytania, w którym czytano "Balladynę" J. Słowackiego. Dziś szkoła odebrała podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP za udział w tym przedsięwzięciu.


W liście skierowanym do uczestników akcji, prezydent Andrzej Duda pisze:

"Szanowni Państwo! 

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników, dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuję za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć wspólną lekturą.


Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. "Balladyna" interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości.


Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku".

Fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz