26 września 2020

Gmina Kuźnia Raciborska przystąpiła do projektu "Pogranicze Śląsko-Morawskie"

22 września wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, dyrektor GOTiP w Rudach Krzysztof Kopeć i kierownik referatu edukacji, sportu i promocji Anna Mainusz wzięli udział w konferencji inaugurującej projekt: "Pogranicze Śląsko-Morawskie", która odbyła się w czeskiej Ostravie.

Celem projektu jest promocja atrakcji na pograniczu polsko-czeskim poprzez różne platformy i objęcie ich wspólną marką marketingową. Atrakcje włączone do projektu mają być dostosowane dla turystów z drugiej strony granicy. Mają pojawić się opisy i aplikacje umożliwiające poznawanie atrakcyjnych miejsc w języku czeskim (po polskiej stronie) i w języku polskim (po czeskiej stronie). Projekt obejmuje atrakcje w trzech obszarach: architektonicznym, industrialnym i przyrodniczym. Powstanie także specjalna trasa z najlepszymi atrakcjami "Grand Tour od Silesia".


Z terenu naszej gminy do projektu zgłoszone zostały: Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy, Kolejka Wąskotorowa i Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.

Gmina Kuźnia Raciborska została zaproszona do udziału w projekcie przez Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku zarządzającego marką turystyczną Kraina Górnej Odry. Udział w tym projekcie przyczyni się do promocji naszych atrakcji w całym obszarze pogranicza i daje możliwości rozwoju turystki oraz lepszego dostosowania oferty i podniesienia jakości obsługi turysty z terenu pogranicza.


Konferencja organizowana była przez regionalną organizację turystyczną Moravian-Silesian Tourism we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" oraz Stowarzyszeniem "Region Beskidy".

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz