13 sierpnia 2020

Robert Pabian odwołany z funkcji nadleśniczego

Jak podało we wtorek na swojej antenie Radio Vanessa, przed kilkoma dniami posadę nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie stracił Robert Pabian, ceniony fachowiec, oddany swojej pracy i środowisku leśników.


Tematem zainteresowali się słuchacze raciborskiej rozgłośni, pytając o powód dymisji. By wyjaśnić sprawę, dziennikarze skontaktowali się z rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Markiem Mrozem: - (Pan Robert Pabian) otrzymał inną propozycję, którą przyjął; jest po rozmowie z panem dyrektorem. To są naturalne decyzje w Lasach i tak to wygląda. Nie mam informacji, na jakie stanowisko został powołany; dostał propozycję, a w tej chwili jest na urlopie i ma trzy miesiące na to, by to stanowisko objąć. Z informacji, które posiadam, wiem, że to stanowisko przyjął i, że będzie realizował się w Lasach Państwowych w innym miejscu.

Robert Pabian w trakcie rozmowy z nami na terenie lasu spustoszonego przez trąbę powietrzną w lipcu 2017 r.

W dalszej części informacji rozgłośnia podaje, że decyzja dla wielu jest niezrozumiała tym bardziej, że Robert Pabian to ceniony fachowiec, oddany swojej pracy i środowisku leśników. Nieoficjalnie mówi się, że - jak podaje Radio Vanessa - nadleśniczy padł ofiarą czystki, którą od pewnego czasu obserwuje się w Lasach Państwowych.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz