12 sierpnia 2020

Plac Zwycięstwa walczy o Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2020

Znajdujący się w centrum Kuźni Raciborskiej, a wyremontowany w ubiegłym roku Plac Zwycięstwa został zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Śląskiego. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną.

Swoich faworytów wybierają mieszkańcy. W trakcie plebiscytu można głosować na najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu pn. "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów.

GŁOSOWANIE: Należy przyznać punkty, zejść na dół strony, podać wynik dodawania, adres mailowy, zaakceptować udział w konkursie i po otrzymaniu maila potwierdzić swój wybór klikając na otrzymany link.

Plebiscyt publiczności potrwa do końca sierpnia br. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.


Do tegorocznej, 21. edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa.

Większość realizacji ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie. Są wśród nich zarówno obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane jak i zupełnie nowe inwestycje.

Ponadto, zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach NPP 2020 i Architektura Roku odbędzie się w okresie jesiennym, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.


npp.slaskie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz