20 sierpnia 2020

Finisaż wystawy malarstwa Michał Guza w Galerii Sztuki w Starym Opactwie

Stare Opactwo w Rudach serdecznie zaprasza na finisaż wystawy malarstwa Michał Guza, która znajduje się w Galerii Sztuki, a odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:15. Wstęp wolny (wejście od dziedzińca).


Michał Guz urodzony 25 sierpnia 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim, wychowywany w Rydułtowach, a obecnie zamieszkały w Rybniku. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Sztuki (PWSZ) w Raciborzu. Zajmuje się takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, poezja, malarstwo tablicowe, konceptualizm, fotografia metaforyczna, rysunek, rzeźba, grafika oraz malarstwo instalacyjne.

O wystawie:

Cykl obrazów "Człowiek jako powłoka", "Manekin jako człowiek", "Życie jako gra pozorów" jest splotem pewnych wydarzeń, pozornie przypominających swą formą, tematyką i rozwojowością prezentowanych tematów materię teatralnych, scenicznych rozgrywek. Głównym bohaterem powstałych prac jest manekin, który zupełnie przypadkowo wprowadza się w ich ramy, a swą wrodzoną sztucznością determinuje ich formę, której ponadto pozwala uwolnić się od zbyt osobistego podejścia do tematu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz