14 lipca 2020

Przejście dla pieszych przy kościele będzie miało sygnalizację świetlną

Mowa o przejściu, które dziś usytuowane jest naprzeciwko kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej. Ze względu na to, że nie należy ono do bezpiecznych, zostanie zainstalowana tam sygnalizacja świetlna, a sama "zebra" przesunięta o kilka metrów dalej.

O poprawę bezpieczeństwa już ponad rok temu wnioskował Zarząd Osiedla - Starej Kuźni. W piśmie skierowanym do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach napisano m. in.: "Przejście dla pieszych znajdujące się na drodze wojewódzkiej nr 425, to jedno z najbardziej uczęszczanych i niebezpiecznych przejść w całej Gminie Kuźnia Raciborska. Usytuowane jest na drodze wojewódzkiej, która jest drogą tranzytową w kierunku Kędzierzyna-Koźla, Rybnika, Gliwic oraz Raciborza, dlatego też charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu".


By podkreślić wagę problemu, w piśmie przypomniano tragiczny wypadek, jaki miał tutaj miejsce w 2016 r., kiedy to w warunkach ograniczonej widoczności przechodząca przez przejście kobieta została potrącona ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas zdecydowano się doświetlić rejon przejścia, co jednak nie przyniosło pożądanego efektu.


Skutecznym rozwiązaniem problemu miało być zainstalowanie w tym miejscu wzbudzanej sygnalizacji świetlnej. Realizacją zadania ma zająć się wspomniany Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W ubiegłym tygodniu w okolicy istniejącego przejścia dla pieszych rozpoczęły się pierwsze prace wykonawcze nad postawieniem tu sygnalizacji.


Bartosz Kozina
fot. Osiedle -Stara Kuźnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz