03 lipca 2020

Firma LUX MED wznawia bezpłatne badania mammograficzne

Z przyjemnością informujemy, że LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego, badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:

- Krzanowice - 16 lipca 2020 r. w godzinach od 8:00 do 11:00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, róg ulicy Morawskiej i Winnej;
- Nędza - 16 lipca 2020 r. w godzinach od 13:00 do 16:00 przy boisku sportowym, ul. Sportowa 10;
- Kuźnia Raciborska - 17 lipca 2020 r. w godzinach od 8:00 do 11:00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Klasztorna 9;
- Pietrowice Wielkie - 17 lipca 2020 r. w godzinach od 12:00 do 15:00 przy Centrum Społeczno-Kulturalnym, ul. 1 Maja 8B.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. (58) 666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz