02 lipca 2020

Do kuźniańskiej stacji pogotowia trafił nowy ambulans

O tym, że stacja pogotowia ratunkowego w Kuźni Raciborskiej będzie miała nowy ambulans informowaliśmy w kwietniu. Początkowo trafił on do ratowników medycznych raciborskiego szpitala, zaś od 25 czerwca rozpoczął służbę przy ul. Jagodowej 15.

 Nowy ambulans to pojazd francuskiej marki Renault. Na jego boku widnieje litera "P", co oznacza, że jest to jest to pojazd podstawowego zespołu ratownictwa medycznego. Ambulans oznaczony tym symbolem kierowany jest do wypadków, urazów oraz zachorowań, które nie wymagają udziału załogi karetki S.


Pieniądze na zakup w kwocie 400 tys. zł pochodziły z Ministerstwa Zdrowia. Przyznano je w sierpniu zeszłego roku. Ogromna liczba zamówień w całym kraju sprawiła, że dostawa opóźniła się do kwietnia. Jedyną ofertę złożyła w przetargu firma RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z o. o. Sp. k. z Jabłonnej na kwotę 419 963,76 zł brutto. To nieco więcej niż miał do dyspozycji szpital, ale dyrekcja uznała, że z racji przypadającego na koniec kwietnia terminu rozliczenia dotacji, nie można było ryzykować przeprowadzania kolejnego postępowania. Zdecydowano więc o przyjęciu oferty. Resztę dołożył szpital ze swojego budżetu. Ambulans został doposażony przez Gminę Kuźnia Raciborska.


Tym samym Renault zastąpiło użytkowany dotychczas pojazd, który był już dość mocno wyeksploatowany.

Fot. Krzysztof Grobelny
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz