14 czerwca 2020

#GaszynChallange, czyli strażacy w akcji [VIDEO]

Od kilku dni na portalach społecznościowych publikowane są filmiki oznaczonymi hashtagiem #GaszynChallange. Celem akcji, w której udział biorą strażacy, a także inne służby mundurowe (ale nie tylko) jest propagowanie finansowej pomocy ciężko chorym dzieciom.

Akcję zainicjowali strażacy z miejscowości Gaszyn w gm. Wieluń w woj. łódzkim. Zadaniem zespołu biorącego udział w "challenge'u" jest nagranie filmiku, na którym wykonują zespołowo 10 pompek, a następnie wyznaczenie kolejnej, zaprzyjaźnionej grupy np. ochotników. Po wszystkim dokonywana jest wpłata na portalu siepomaga na rzecz potrzebującego dziecka.


#GaszynChallange nie ominął Gminy Kuźnia Raciborska. Pierwszymi strażakami, którzy odpowiedzieli na wyzwanie druhów z OSP Raszczyce byli ochotnicy z Rud. Potem poszło już lawinowo. Kolejnymi zespołami, które podjęły wyzwanie były: OSP Ruda Kozielska, OSP Turze (wraz z drużyną młodzieżową), OSP Siedliska, OSP Budziska i OSP Kuźnia Raciborska. Jak już zaznaczyliśmy, w akcji biorą udział nie tylko strażacy, bowiem na nominację ochotników z Siedlisk odpowiedzieli kuźniańscy policjanci. Ta sama jednostka wyznaczyła pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, a druhowie z Budzisk nominowali samego burmistrza Pawła Machę.

Poniżej publikujemy filmiki zamieszczone na stronach poszczególnych jednostek:

OSP RUDY:


OSP RUDA KOZIELSKA:

OSP TURZE + DRUŻYNA MŁODZIEŻOWA:OSP SIEDLISKA:

OSP BUDZISKA:


OSP KUŹNIA RACIBORSKA:

KOMISARIAT POLICJI W KUŹNI RACIBORSKIEJ:

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz