26 maja 2020

W podzięce dla Mam. Młodzież z Kuźni przygotowała koncert on-line [VIDEO]

Pierwotnie miał się odbyć na scenie MOKSiR. Pandemia koronowirusa niestety pokrzyżowała te plany. Jednak w dobie rozwiniętej technologii staraniem kuźniańskiego koła Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej oraz Kuźni Kultury koncert został zorganizowany on-line.

Pomysłodawcą zorganizowania takiej formy podziękowania na Dzień Matki był Jan Kluska, wieloletni działacz TMZR. Na apel Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej młodzież z Kuźni Raciborskiej oraz Siedlisk przy pomocy rodziców przygotowała w warunkach domowych występy w formie nagrań audio i wideo. Przekazane materiały zostały następnie zmontowane, wynikiem czego jest trwający 37 minut koncert on-line, w którym dzieci i młodzież składają podziękowania dla najważniejszej osoby, jaką jest Matka.


W tym niezwykłym wydarzeniu, który - jak zaznaczyliśmy na wstępie - miał się odbyć na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej udział wzięli: Julia Kapusta, Emilia Kowol, Kacper Kruszelnicki, Mikołaj Powroźnik, Kamila Til, Mariusz Wycisk, Patrycja Wyjadłowska oraz artyści MOKSiR pod kierunkiem Joanny Kostki.

Materiał został przygotowany tak, jakby miał się odbyć na żywo w sali Kuźni Kultury. Film zostanie uruchomiony we wtorek, 26 maja o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz